REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Płać mniej za prąd! Przeczytaj jak

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 27 lut 2017 09:44
Płać mniej za prąd! Przeczytaj jak
Na zużycie energii elektrycznej w dużej mierze wpływa klasa naszego sprzętu AGD, ale też sposób w jakich z nich korzystamy. Nie nastawiajmy prania dla 3 koszulek! (Proj. łazienki na zdjęciu: Joanna Morkowska-Saj. Fot. Bartosz Jarosz)

Jak obniżyć domowe wydatki na prąd? Pomoże rozsądne korzystanie ze sprzętu AGD oraz kilka innych sposobów. Jakich? Przeczytacie u nas.

REKLAMA

Sposoby oszczędzania energii elektrycznej w domu mogą być bardzo różne. Chyba każdemu z nas zależy na jak najniższych rachunkach za energię, dlatego warto kierować się kilkoma zasadami, które wpłyną na obniżenie wydatków domowych.

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Poniżej kilka porad, które pozwolą obniżyć wydatki za zużycie energii elektrycznej. Ich wdrożenie w życie z pewnością pozwoli sporo zaoszczędzić. Na to ile płacimy za prąd wpływa bowiem wiele czynników – taryfa, czas korzystania z energii, klasa energetyczna sprzętów RTV i AGD.

Sprawdź oferty innych sprzedawców

Zmiana dostawcy energii elektrycznej, jak na razie nie jest w Polsce zbyt popularna, a szkoda. Często bowiem dostawca energii ma dosyć wysokie ceny i w wyniku poszukiwań może okazać się, że inny sprzedawca dostarcza energię po znacznie bardziej korzystnych cenach. Oczywiście poszukiwanie nowego dostawcy może być czasem problematyczne. Wiele zależy tutaj od tego, w jakim rejonie mieszkamy. Niemniej jednak warto sprawdzić inne oferty.

Klasa energetyczna urządzeń domowych

Jeżeli zastanawiasz się jak oszczędzać energię elektryczną w domu, to zwróć uwagę na to z jakich urządzeń korzystasz. Dużo mówi się o tym, że dobry sprzęt RTV czy AGD to ten wysokiej klasy energetycznej lub inaczej – klasy A. Oznaczenie klasy znajduje się na każdym sprzęcie. Klasa A oznacza, że sprzęt jest energooszczędny, czyli pobiera mało energii elektrycznej.

Marka Kernau posiada w swojej ofercie szeroki wybór sprzętu AGD, który działa właśnie w klasie A. To nowoczesne pralki, chłodziarki, płyty grzewcze. Asortyment firmy to AGD, dzięki któremu kuchnię wyposażyć można kompleksowo i właśnie energooszczędnie. Co więcej, urządzenia te stworzone są w oparciu o nowoczesne technologie i wyposażone w funkcjonalne rozwiązania, które to razem sprzyjają bardzo niskiemu zużyciu energii elektrycznej.

Rozsądne korzystanie ze sprzętu AGD

Aby zaoszczędzić na zużyciu prądu warto zwrócić uwagę na sposób w jaki korzysta się z urządzeń AGD – zarówno tego dużego, jak i małego. Kupując duże AGD wybierajmy pojemności dostosowane do naszych potrzeb. Dla jednej osoby wystarczy pralka o małej pojemności. Mądrze też z nich korzystajmy. Przykład? Pranie trzech koszulek w jednym cyklu prania – jest to zupełnie nieopłacalne. Pralka bowiem zużywa tyle samo energii jak w praniu, w którym załadowana jest do pełna. To zresztą też marnowanie sporej ilości wody i niepotrzebna eksploatacja sprzętu. Nowoczesne urządzenia AGD wyposażone są w rozmaite programy, które dostosować można do swoich potrzeb. Dzięki temu zużywają one optymalną ilość energii. 

Jak widać na oszczędzanie jest wiele sposobów. Często pozornie nieistotne czynności przy korzystaniu ze sprzętu elektronicznego, mają jednak istotny wpływ na pobór prądu. Sprawdzajmy nasze taryfy od dostawców, kupujmy urządzenia energooszczędne. Producenci sprzętu AGD, tacy jak marka Kernau, tworzą teraz sprzęty, które gwarantują bardzo niskie zużycie energii, a tym samym przyczyniają się do niższych rachunków za prąd.

Źródło: Kernau


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA