REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Płytki w łazience: tak poznasz dobrego glazurnika!

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 02 lut 2017 16:14
Płytki w łazience: tak poznasz dobrego glazurnika!
Pamiętajmy, że ułożenie płytek i ich właściwa obróbka nie są możliwe bez odpowiednich narzędzi. Dokonując wyboru fachowca zapytajmy uprzednio jakimi narzędziami dysponuje. Na zdjęciu aranżacja łazienki z płytkami z kolekcji Granit z lini Livingstone marki Tubądzin. Fot. Tubądzin
Płytki w łazience: tak poznasz dobrego glazurnika!
Płytki w łazience: tak poznasz dobrego glazurnika!
Płytki w łazience: tak poznasz dobrego glazurnika!
Płytki w łazience: tak poznasz dobrego glazurnika!
Płytki w łazience: tak poznasz dobrego glazurnika!
Płytki w łazience: tak poznasz dobrego glazurnika!
Płytki w łazience: tak poznasz dobrego glazurnika!

Płytki ceramiczne to wciąż najczęściej stosowana okładzina w łazienkach. Mogą wyglądać pięknie i być trwałe, pod warunkiem, że wybierzemy dobrego glazurnika.

REKLAMA

Wiedza i doświadczenie – połączenie idealne, które powinno charakteryzować każdego eksperta. Na jakie aspekty szczególnie, jako laicy w kwestii układania płytek, powinniśmy zwrócić uwagę, aby przekonać się, że zatrudniliśmy odpowiednią osobę do tego zadania? Podpowiada ekspert marki Tubądzin, Wojciech Włodarczyk.

Zdecydowaliśmy się na remont, wybraliśmy i zakupiliśmy płytki. Czas zatem wybrać glazurnika, który wykona dla nas okładzinę z płytek. Oczywiście rzetelność, fachowość, dokładność i precyzja, to najważniejsze, ale dość ogólne wyznaczniki. A przecież podejmując się remontu, czyli dość kosztownej inwestycji, nie chcemy stresować się tym, że coś pójdzie nie tak. Jak zatem sprawdzić kompetencje i umiejętności glazurnika?

Glazurnik z polecenia. Czyjego?

Najczęściej poszukiwania zaufanego fachowca rozpoczynamy od sondażu przeprowadzonego wśród rodziny, znajomych czy sąsiadów. To pozwala nam zaoszczędzić czas i zdobyć wiarygodną opinię. Co jednak zrobić, gdy w ostatnim czasie nikt z naszego najbliższego otoczenia nie przeprowadzał w domu żadnych prac glazurniczych?

Z pomocą może przyjść obsługa punktu handlowego, w którym np. planujemy dokonać zakupu płytek. Sprzedawcy z łatwością mogą wskazać glazurników, z którymi współpracują od lat i którzy cieszą się zaufaniem klientów. Pomocne mogą również okazać się fora internetowe. Internauci dość powszechnie wymieniają pomiędzy sobą opinie na temat fachowców, których zatrudniali i wystawiają im swoje referencje.

Ponadto, warto mieć na uwadze, że kompetentny glazurnik najprawdopodobniej będzie w stanie przedstawić swoje referencje, portfolio, czy też podać kontakt do klientów, którzy potwierdzą jego fachowość. Dobrze także dopytać glazurnika, czy odbył szkolenia produktowe z zakresu chemii budowlanej czy też producenta płytek. To da nam gwarancję, że osoba, którą planujemy zatrudnić rozwija się i posiada wystarczającą wiedzę produktowo-techniczną do tego, aby nam doradzać, a co najważniejsze wykonać prace zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Przy większych zleceniach pytajmy o listy polecające. Mało który inwestor chce, aby wykonawca uczył się u niego na budowie. Oczekuje pełnego profesjonalizmu, precyzji i krótkiego czasu realizacji zlecenia.

Współpraca z glazurnikiem. Na co zwrócić uwagę?

1. Przygotowanie powierzchni

Dobry glazurnik powinien zacząć od odpowiedniego, starannego przygotowania powierzchni, na której zostaną ułożone płytki. Po pierwsze należy ją dobrze oczyścić z: kurzu, poprzednio używanej zaprawy klejowej, czy innych pozostałości, a także z wszelkich nierówności i kruchych elementów. Wszelkie powstałe ubytki, należy dokładnie uzupełnić. Oczywiście nowo położone tynki i betony powinny być dobrze wysezonowane, czyli odpowiednio związane i wyschnięte. Tylko prawidłowo przygotowane, oczyszczone podłoże da nam pewność, że płytki osiągną wymaganą przyczepność.

2. Rozplanowanie płytek

Kolejnym krokiem poprzedzającym układanie płytek jest ich właściwe rozplanowanie. Zapytajmy zatem glazurnika jak chce je ułożyć. Dobry fachowiec planowanie układu płytek rozpocznie od ściany, na której znajduje się najwięcej otworów, tzn. drzwi, okna, czy miejsca na włączniki świateł i gniazdka elektryczne. Na ścianie gdzie znajduje się otwór okienny, ułoży płytki symetrycznie, a jednocześnie rozmieści je tak, by płytki przy samym oknie nie były docinane.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA