REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poczuj prawdziwy relaks – aromatyczna kąpiel z chromoterapią

  • Autor: Judyta Kokoszkiewicz
  • 30 sty 2015 08:34
Poczuj prawdziwy relaks – aromatyczna kąpiel z chromoterapią
Warto odpocząć w zaciszu domowej łazienki, stosując m.in. zapachowe świece i olejki do aromaterapii. Fot. Shutterstock

Terapia zapachem i barwami doskonale pogłębia odczucie relaksu oraz wspomaga leczenie wielu chorób. Każdy z dostępnych kolorów prowadzi do osiągnięcia innego upragnionego efektu w czasie kąpieli.

REKLAMA

Od lat chromoterapia jest zaliczana do alternatywnych form leczenia światłem i kolorem. Może zmniejszać stres lub podnosić odporność organizmu. Kąpiel w kolorach zapewni nam nie tylko relaks i rozluźnienie, ale też wpłynie na kondycję fizyczną.

Potęga barw

Stosując chromoterapię w trakcie kąpieli, osiągniemy odpowiednio zaplanowany efekt:

• kolor czerwony może wspomagać krążenie, dodając energii;
• pomarańczowy ułatwia koncentrację, regulując pracę serca;
• żółty wspomaga dolegliwości żołądkowe;
• zielony dodaje pewności siebie i uspokaja skołatane nerwy;
• niebieski wspomaga leczenie reumatyzmu i dolegliwości gardłowych;
• indygo łagodzi objawy zatruć;
• fioletowy wspomaga budowę białych krwinek;
• biały wprawia w dobre samopoczucie, oczyszczając kołaczące się myśli.

Wanny z funkcją chromoterapii dają możliwość wyboru programów automatycznych, które różnią się między sobą częstotliwością i czasem zmiany kolorów. Każdy z programów (np. rotacyjny, energetyzujący lub relaksacyjny) dobierzemy w taki sposób, by regenerować i wzmacniać organizm, łagodzić objawy chorób i dodawać energii.

Dobroczynna aromaterapia

Kąpiele są też najprostszym i najwygodniejszym sposobem stosowania aromaterapii, która stanowi nieodłączny element zdrowego życia oraz filozofii wellness. Jej zbawczego oddziaływania na ludzki organizm nie sposób przecenić. Aromaterapia to rewitalizująca kuracja zapachem, wykorzystująca tylko naturalne substancje roślinne. Seanse kąpielowe wzbogacone olejkami eterycznymi to relaks i odprężenie zarówno dla ciała jak i umysłu.

Dobroczynne składniki subtelnych nut zapachowych wnikające do organizmu podczas kąpieli i masażu, przywracają harmonię i równowagę emocjonalną, tonizują nastroje, wyciszają lub stymulują. Dodatkową ich zaletą są liczne właściwości medyczne: bakteriobójcze, przeciwzapalne, rozkurczowe oraz rozgrzewające. Zapachy potrafią wspomóc leczenie wielu dolegliwości, jak choćby migrenowe bóle głowy, nadmierną senność, czy bóle mięśni.

Nasze zdrowie i dobre samopoczucie zależą w głównej mierze od nas samych. Zabiegi hydroterapeutyczne z wykorzystaniem aromaterapii i chromoterapii pozwolą nam zniwelować dolegliwości zdrowotne, oczyścić umysł, poddając się pełnemu odprężeniu. Po ciężkim dniu w pracy ich terapeutyczne właściwości doceni każdy.


Na podstawie materiałów prasowych firmy Sanplast


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA