REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ponadczasowa łazienka: to nie wychodzi z mody!

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 26 cze 2017 09:23
Ponadczasowa łazienka: to nie wychodzi z mody!
Na zdjęciu kolekcja łazienkowa Loara. Fot. Grupa Armatura
Ponadczasowa łazienka: to nie wychodzi z mody!
Ponadczasowa łazienka: to nie wychodzi z mody!
Ponadczasowa łazienka: to nie wychodzi z mody!

Choć regularnie zmieniają się także trendy wnętrzarskie, to chcąc za nimi nadążyć nie przestawalibyśmy remontować mieszkania ani na chwilę. Jakie wyposażenie dobrać, by wyglądało atrakcyjnie i nowocześnie przez długi czas?

REKLAMA

Mająca miejsce w ostatnich latach zmiana funkcjonowania haute couture świadczy o zwiększeniu tempa jego przenikania do mody codziennej. Uleganie sezonowym trendom nie zdaje jednak egzaminu w łazience. 

„See-now-buy-now” – „Kupuj, gdy tylko ujrzysz” to nowa filozofia domów mody, będąca odpowiedzią na zmiany wynikające z upowszechnienia e-sklepów i skrócenia czasu od momentu zobaczenia kreacji do jej nabycia. Do niedawna pokazy nowych kolekcji wyprzedzały wprowadzenie na rynek inspirowanych nimi linii produktów o sześć miesięcy. Uświadomiwszy sobie, jak wiele może wydarzyć się w tym czasie w głowach klientów, marki takie jak Burberry, Tom Ford i Ralph Lauren po raz pierwszy w historii zdecydowały się w zeszłym roku umożliwić konsumentom kupno ubrań zaraz po ich premierze na wybiegu.

Choć regularnie zmieniają się także trendy wnętrzarskie, to chcąc za nimi nadążyć nie przestawalibyśmy remontować mieszkania ani na chwilę. Dlatego też meble i urządzenia w domu powinniśmy wybierać z myślą o wieloletniej eksploatacji i możliwości skomponowania zamontowanych na stałe produktów ze zmiennymi akcentami odpowiadającymi bieżącym tendencjom. Szczególne znaczenie ma to w przypadku łazienki, modernizacja której często wiąże się z kuciem ścian i przerabianiem instalacji. Jakiego rodzaju wyposażenie tego pomieszczenia jest odpowiednikiem czerni, będącej w modzie synonimem ponadczasowej elegancji?

Kolory, które się nie starzeją

„Greenery” – to według Instytutu Pantone barwa najlepiej odzwierciedlająca zmiany kulturowe oraz stanowiąca najtrafniejszą ekspresję nastrojów społecznych 2017 roku. Stonowana, a zarazem żywa i odświeżająca zieleń ma ucieleśniać charakterystyczną dla pędzącego współczesnego człowieka potrzebę kontaktu z pięknem natury. Organizacja, która wyróżniła ten odcień co 12 miesięcy diagnozuje w ten sposób ogólnoświatowe trendy i proponuje ich kolorystyczną interpretację. Choć może oczywiście być to wskazówka co do barw akcesoriów i domowych ozdób, bez względu na tego rodzaju rewelacje, w zakresie wyposażenia łazienkowego nieodmiennie królują dwie barwy: biel i chrom.

– Przyczyn popularności w łazienkach bieli i lśniącego chromu jest kilka. Przede wszystkim kojarzą się one z czystością i higieną tak pożądanymi w pomieszczeniu tego typu – mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. – Istotnym czynnikiem jest także wizualny efekt lekkości i optyczne powiększenie przestrzeni, w której znajdują się jasne elementy oraz „lustrzane” powierzchnie. Ma on szczególne znaczenie ze względu na fakt, że nasze łazienki mają zazwyczaj bardzo niewielki metraż – dodaje. Choć pozornie może wydawać się, że jest tylko jeden odcień bieli, chcąc zachować spójność w całym pomieszczeniu, warto kupić komplet wyposażenia od jednego producenta. Gwarantuje to, że cała ceramika - miska sedesowa, bidet i umywalka - będą spójne nie tylko pod względem barwy, ale również detali i kształtów.

Szlachetna prostota form


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA