×

Szukaj w serwisie

Prysznic bez brodzika – czy warto?

  • Autor: Excellent
  • 01 wrz 2017 09:18
Prysznic bez brodzika – czy warto?
Prysznic bez brodzika – czy warto?
Prysznic bez brodzika – czy warto?
Prysznic bez brodzika – czy warto?
Prysznic bez brodzika – czy warto?
Prysznic bez brodzika – czy warto?
Prysznic bez brodzika – czy warto?
Prysznic bez brodzika – czy warto?
Prysznic bez brodzika – czy warto?

Kiedy zdecydować się na takie rozwiązanie? Podpowiada Product Manager firmy Excellent, Marcin Riger.

Decydując się na remont łazienki lub projektując ją w trakcie budowy własnego domu, bierzemy pod uwagę wiele różnych czynników. Chcemy, by przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna, ale też pragniemy pozostawić sobie swobodę aranżacji. Musimy też wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich domowników. Kusi, by zastosować rozwiązania nowoczesne, takie jak prysznic bez brodzika, a wraz z nim dyskretny odpływ liniowy, które pięknie zwiększają przestrzeń łazienki, nadając jej modny i elegancki wygląd. 

Możliwość wyboru
To już nie tylko kwestia decyzji czy w naszej łazience ma się pojawić wanna czy prysznic. W obu przypadkach mamy kilka alternatywnych rozwiązań do wyboru. Nie zawsze wielkość pomieszczenia pozwoli nam na umieszczenie w łazience wanny, bo przecież – szczególnie w małych łazienkach – musi się znaleźć jeszcze miejsce na umywalkę, pralkę, przechowywanie. Często dochodzimy do wniosku, że jednak prysznic będzie lepszym rozwiązaniem. Wtedy pojawia się kolejny dylemat. Prysznic z brodzikiem czy bez?

Czy to się uda?
I wtedy nasza wizja pięknej, wymarzonej łazienki zderza się z rzeczywistością. Współczesne technologie pozwalają na budowę prysznica bez brodzika przy zastosowaniu tzw. odpływu liniowego. Rozwiązanie niezwykle estetyczne i funkcjonalne, ale warto pamiętać, że wymaga spełnienia kilku warunków.

Przede wszystkim musimy zbadać czy podłoga ma wystarczającą grubość i jaki jest strop. Szczególnie w budynkach wielorodzinnych może się okazać, że prysznic bez brodziku nie jest możliwy do wykonania. Poza tym musimy wiedzieć, że o ile kabinę prysznicową z brodzikiem jesteśmy w stanie sami zamontować, o tyle odpływu liniowego raczej już nie. Szczególnie, gdy nie budujemy od początku, a chcemy dokonać zmian w istniejącej już łazience.

Takie rozwiązanie wiąże się z koniecznością kucia podłogi. Prysznic bez brodzika wymaga spadku powierzchni o nachyleniu ok. 2% i wygospodarowania w podłodze 11-15 cm na wszelkie elementy przyłączeniowe. Jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, koniecznie skorzystajcie z pomocy fachowców.

Na rynku rzecz jasna istnieją rozwiązania, które radzą sobie z wielością spraw, które trzeba załatwić, by mieć w swoim domu kabinę bez brodzika i odpływ liniowy. Firma Excellent w swoim odpływie zastosowała na przykład stosunkowo niewysoki w porównaniu z innymi markami syfon, dzięki któremu nie trzeba tak mocno wkuwać się w podłogę. Stillo ma tylko 60 mm wysokości.

Kiedy warto?
Na pewno prysznic bez brodzika i zastosowanie w nim odpływu liniowego to rozwiązanie estetyczne i nowoczesne. Łazienka, nawet mała, robi wtedy wrażenie bardziej przestrzennej, jest oryginalna i ciekawa. Warto rozważyć, zwłaszcza że rynek proponuje wiele praktycznych i nowoczesnych rozwiązań. Excellent w swojej ofercie posiada odpływ liniowy, który mocno wspiera łazienkową funkcjonalność.

- Odpływ zbudowany jest ze stali nierdzewnej, co zapewnia mu dużą odporność na środki czystości - mówi Marcin Riger, Product Manager Excellent – Możliwości i rozwiązań jest wiele, bo to dobry produkt. W łazienkach o nietypowej powierzchni (gdzie umieszczenie brodzika jest niemożliwe) można zastosować na przykład tylko ściankę boczną prysznicową albo kabinę walk-in, regulując odpowiednio kubaturę przez przycięcie wsporników na pasujący wymiar, dodając do niech odpływ liniowy. Kiedy klienci wybierają naszą kabinę walk-in i mogą dociąć na wymiar wsporniki do 90 cm, to kabina może być dopasowana co do milimetra. Nie zawsze mamy takie możliwości przy brodziku, więc tu przewaga odpływu liniowego jest znaczna. Warto jeszcze wspomnieć, że wraz z odpływem proponujemy klientom dwa ruszty jeden polerowany na wysoki połysk ze stali nierdzewnej i drugi do zabudowy płytką, co daje bardzo ciekawy efekt końcowy. - podsumowuje M. Riger.

Jeśli masz szansę, zaplanuj wcześniej
W naszej istniejącej już łazience musimy mieć szczególne powody, aby zastosować rozwiązanie związane z odpływem liniowym. Kabiny bez brodzika są w pełni uzasadnione, jeśli mieszka z nami osoba niepełnosprawna. Brak jakichkolwiek progów i przeszkód pozwala nawet wjechać pod prysznic na wózku inwalidzkim. Również w przypadku osób starszych z pewnością taka łazienka ułatwia życie.

Jeśli jednak kierujemy się jedynie względami estetycznymi i chcemy, aby nasz salon kąpielowy wyróżniał się lekkością oraz przestrzenią, warto pomyśleć o odpływie liniowym wcześniej, jeszcze w momencie budowy domu czy remontu mieszkania. Często przebudowa istniejącej łazienki nie jest możliwa do wykonania z powodów zupełnie obiektywnych lub się po prostu nie opłaca.

EXCELLENT S.A.
UL. NAD DRWINĄ 10/B3
30-841 KRAKÓW
www.excellent.com.pl
lazienki@excellent.com.pl

 

 
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Moim zdaniem prysznic bez brodzika jest dobry w małej łazience i gdy chce się zaoszczędzić też trochę pieniędzy. Ja zdecydowałam się na prysznic firmy wodtech, umieścilismy go w narożniku tak że wystarczyło zamontować tylko drzwi, bo kabinę stworzyły ściany, rewelacja!
    • Julka, 2017-12-05 11:18:08


Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce