REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Remont bez stresu - czy to możliwe?

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 19 sty 2017 14:06
Remont bez stresu - czy to możliwe?
Kabina prysznicowa z podtynkowym multisystemem Cynia. Fot. Deante
Remont bez stresu - czy to możliwe?
Remont bez stresu - czy to możliwe?
Remont bez stresu - czy to możliwe?

Remont to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń, których doświadczamy w trakcie naszego życia. Jak uniknąć błędów i niepotrzebnych nieprzyjemności?

REKLAMA

Czy warto skorzystać z pomocy specjalisty od urządzania wnętrz, czy też zdać się nie siebie i zdobyć nowe doświadczenia? Autorka bloga „LejdiInDeRemont” doradza jak przygotować się do remontu.

W badaniach przeprowadzonych przez GFK Polonia aż 31% respondentów odpowiedziało, że remont stanowi poważne źródło stresu. Chcąc go uniknąć należy wszystko gruntownie zaplanować, bo w końcu odnawianie mieszkania czy domu pochłania nie tylko mnóstwo czasu, ale też poważnie nadwyręża nasz portfel. Niestety nawet najlepsze przygotowania nie zagwarantują, że wszystko pójdzie nam jak z płatka. Warto zatem zastanowić się nad ewentualnymi pułapkami samodzielnego nadzorowania remontu i rozważyć możliwość zatrudnienia architekta wnętrz.

Dla kogo architekt?

Karolina Miżyńska, autorka bloga lejdiinderemont.pl opisuje perypetie związane z gruntowną przemianą swojej blokowej łazienki. Niestety remont wiąże się z szeregiem decyzji, które mogą bardzo szybko przytłoczyć niedoświadczoną osobę. Właśnie dlatego blogerka postanowiła skorzystać z porad profesjonalistki. 

 "Współpraca z projektantką nieco zwalnia z odpowiedzialności i analizowania różnych drobiazgów. Myślę, że to duża wartość w przypadku osób, które tak jak ja, remontując się, muszą jednocześnie pracować i zajmować się dziećmi. O wszystko można na bieżąco dopytać. No i to, co najważniejsze – mam głębokie przekonanie, że wszystko jest zgodne ze sztuką, prawem, obowiązującymi trendami, czyli po prostu profesjonalne" – tłumaczy Karolina Miżyńska.

Architekt wnętrz sprawdzi się w przypadku osób, które są zabiegane, zapracowane i nie mają czasu na wnikliwą analizę wszystkich możliwych rozwiązań, szczegółowy przegląd rynku i przygotowanie rozkładu poszczególnych sprzętów. To także świetne rozwiązanie dla osób niedoświadczonych, nieświadomych potencjalnych komplikacji i trudności niespodziewanie pojawiających się w trakcie remontu. 

Pierwsze kroki

W jaki sposób znaleźć osobę, której można zaufać i powierzyć pieczę nad ostatecznym wyglądem łazienki, czyli jednego z najważniejszych pomieszczeń w domu? Najlepiej zapytać rodzinę, przyjaciół, znajomych w pracy i zatrudnić kogoś poleconego. Tak właśnie zrobiła Karolina Miżyńska, która wybrała specjalistkę na podstawie rekomendacji. Najważniejszymi kryteriami wyboru projektantki były profesjonalne podejście do klienta, znajomość aktualnych trendów i ofert producentów oraz realistyczne podejście do budżetu. Z usług architekta można także skorzystać w salonie, w którym zamawia się wyposażenie. Wówczas taka usługa jest wliczona w cenę zakupionych produktów. W jaki sposób należy przygotować się do współpracy z projektantem?

"Jeśli urządzamy mieszkanie dla siebie i pragniemy, aby wnętrze odzwierciedlało nasze marzenia i osobowość warto jeszcze przed spotkaniem z architektem określić styl, jaki chcemy uzyskać. Należy przeanalizować swoje życie i zastanowić się nad tym, co jest nam potrzebne, a czego nie chcemy powielać. Można też przygotować kilka zdjęć znalezionych w Internecie i czasopismach" - mówi Joanna Sokołowska, architekt wnętrz współpracujący z firmą Deante.


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA