REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Remont łazienki – najlepiej do 5.000 zł. Zobacz raport

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 12 kwi 2016 13:18
Remont łazienki – najlepiej do 5.000 zł. Zobacz raport
Fot. Shutterstock

Jak wiele osób w tym roku planuje wiosenny remont? Które pomieszczenia mają zamiar odświeżyć oraz ile pieniędzy chcą przeznaczyć na ten cel? Oto raport.

REKLAMA

Wiosna to najlepszy czas na przeprowadzenie remontu, dzięki któremu nasz dom lub mieszkanie „odetchnie” po ciężkiej zimie. Sprzyja temu zarówno pogoda, jak i nasze finanse – zdążyliśmy nieco odbudować budżet po Świętach Bożego Narodzenia, a jeszcze nie ponieśliśmy kosztów wakacyjnego wyjazdu. Raport został przygotowany przez Grupę Okazje.

Męska decyzja

Większość respondentów planuje przeprowadzić tej wiosny remont swojego domu lub mieszkania. Jednak tylko 38% ma konkretne zamiary z tym związane. 34% wyraża z kolei chęć podjęcia takiego działania, ale nie wie jeszcze, jak dokładnie będzie ono wyglądało.

Okazuje się, że w tej kwestii bardziej zdecydowani są mężczyźni – sprecyzowane plany, co do remontów ma bowiem 45% z nich, w przypadku pań jest to nieco mniej, bo 30%. Tylko 10% ankietowanych nie planuje żadnych zmian w swoich „czterech ścianach”, a 5% zamierza je przeprowadzić, ale o innej porze roku.

Łazienka na trzecim miejscu

Wśród Polaków panuje duże zróżnicowanie jeżeli chodzi o wybór pomieszczeń do remontu. Jednak najwięcej ankietowanych, bo aż 48% ma zamiar odświeżyć salon. Z pewnością wynika to z faktu, że to w nim właśnie spędzamy popołudnia odpoczywając po pracy oraz przyjmujemy gości w wolnym czasie. Chcemy zatem, aby była to przytulna oraz nowocześnie i stylowo urządzona część naszego domu.

Na drugim miejscu w ankiecie znalazła się kuchnia (36%), na trzecim łazienka (31%). To bardzo istotne pomieszczenia w każdym mieszkaniu, jednak ich remont wiąże się z reguły ze znacznie większymi kosztami niż remont salonu. Wnętrzami, które dosyć chętnie odnawiamy jest również sypialnia (28%) i pokój dziecięcy (24%).

Tani remont

Przeprowadzenie każdego, nawet niedużego remontu wiąże się z wydatkami, które są dodatkowym obciążeniem dla domowego budżetu. Dlatego tego typu działania z reguły planujemy z wyprzedzeniem, ustalając kwotę, którą jesteśmy w stanie na nie przeznaczyć.

Zrealizowane badanie pokazało, że 31% osób zamierza zarezerwować na remont sumę, która nie przekroczy 5.000 zł. To kwota, którą część z nas jest w stanie zaoszczędzić w przeciągu roku. Tylu samo ankietowanych odpowiedziało, że na wiosenne zmiany w domu lub mieszkaniu nie chce wydać więcej niż 1.000 zł.

Wydaje się to niewiele, ale jeżeli remont przeprowadzamy samodzielnie, a płacimy jedynie za materiały, to za tę sumę możemy na przykład odmalować całe mieszkanie. Opracowany raport pokazał, że w zdecydowanej mniejszości są osoby, które chcą przeznaczyć na remont znacznie więcej – o kwocie powyżej 20.000 zł myśli bowiem jedynie 3% respondentów.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA