REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Remont łazienki - nie zapomnij o hydroizolacji!

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 25 sie 2016 09:41
Remont łazienki - nie zapomnij o hydroizolacji!
Same płytki ceramiczne i fugi nie ochronią przed wchłanianiem wilgoci! Aby zabezpieczyć odpowiednio łazienkę w miejscach narażonych na duże ilości wody, potrzebna jest wykonanan hydroizolacja. Na zdjęciu łazienka projektu Moniki Olejnik. Fot. Bartosz Jarosz

Przeprowadzając remont łazienki nie można zapomnieć o wykonaniu hydroizolacji, która jest podstawą wykańczania powierzchni narażonych na działanie wody.

REKLAMA

Wykonanie skutecznej hydroizolacji w pomieszczeniach narażonych na oddziaływanie wody czy wilgoci to obecnie jeden z najważniejszych etapów prac przygotowawczych pod okładzinę końcową. Jego pominięcie może skutkować przykrymi konsekwencjami podczas użytkowania, nie wspominając już o potencjalnych zniszczeniach wykonanej okładziny. 

Hydroizolacja w łazience

Niedostateczna dbałość o właściwe wykonanie prac hydroizolacyjnych w obrębie pomieszczeń narażonych na działanie wody jest niczym sportowy falstart – dyskwalifikuje już na starcie, ostrzegając przed późniejszymi konsekwencjami tego zaniedbania. A jest ich wiele: zalane pomieszczenia, konieczność szybkiego remontu i straty z nim związane, a w najgorszym przypadku roszczenia odszkodowawcze czy negatywny wpływ na zdrowie użytkowników. –

Pomieszczenia obciążone wilgocią - takie jak łazienka - posiadają zazwyczaj okładzinę z płyt lub płytek ceramicznych. Należy jednak podkreślić, że okładzina ceramiczna w pomieszczeniu wilgotnym sama w sobie nie posiada właściwości uszczelniających. W przypadku projektowania lub wykonywania pomieszczenia narażonego na oddziaływanie wilgoci, konieczne jest zastosowanie trwałego i niezawodnego uszczelnienia, zaś fugi wraz z okładziną należy traktować jako układ wodoprzepuszczalny  - podkreśla Daria Bielska-Muszalik, Product Manager Sopro. Wystarczy kilka prostych kroków, by zapobiec problemom i zawczasu zabezpieczyć łazienkę stosując odpowiednie uszczelnienie.

Przykładem takiego uszczelnienia jest zaprawa uszczelniająca DSF® 523. Jest to jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody i mostkujących pęknięcia, dedykowana zwłaszcza do uszczelnienia balkonów, tarasów, natrysków, pralni, toalet, basenów kąpielowych, narażonych na wysokie obciążenie wodą. Mimo, że grubość uszczelnienia jest niewielka – swoją rolę spełnia bowiem już przy 2 mm warstwie - gwarantuje, że konstrukcja pod nim pozostaje trwale sucha.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA