REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sprytne rozwiązania w łazience. Porada stylistki

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 29 kwi 2016 08:00
Sprytne rozwiązania w łazience. Porada stylistki
Pomysłowa zabudowa pralki z płytek Traverhome.
Sprytne rozwiązania w łazience. Porada stylistki
Sprytne rozwiązania w łazience. Porada stylistki
Sprytne rozwiązania w łazience. Porada stylistki
Sprytne rozwiązania w łazience. Porada stylistki

Kosmetyki, środki czystości, ręczniki, przybory - w każdej łazience wszystko musi mieć swoje miejsce. Jak zorganizować przestrzeń, aby łazienka była praktyczna i ładna? Oto opinia stylistki marki Ceramstic.

REKLAMA

Dobrze urządzona łazienka jest nie tylko praktyczna, ale i elegancka. Przy jej urządzaniu warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

Po pierwsze – funkcjonalność

W przestrzeni łazienki muszą zostać umieszczone przedmioty niezbędne do pielęgnacji i utrzymania czystości. W każdej łazience takich produktów jest więcej niż miejsca przeznaczonego na ich ukrycie.

Warto zawczasu zastanowić się nad aranżacją pomieszczenia i zaplanować jego wnętrze wykorzystując każde wolne miejsce już na etapie projektowania. Zabudowa umywalki, wanny czy stelaża sedesu, a także ścienne półki, szafy przesuwne to najczęstsze rozwiązania na praktyczną aranżację łazienki i sposoby na znalezienie funkcjonalnych schowków - na pralkę, środki czystości, ręczniki.

- Miejsca nietypowe w łazience, ukrywające nierówności, specjalne zabudowy sanitariatów czy instalacji wentylacyjnych warto aranżować płytkami dekoracyjnymi. Takie elementy zdobienia koncentrują uwagę przede wszystkim na sobie, a nie na niedoskonałościach wnętrza – radzi Joanna Ciecierska stylistka marki Ceramstic.

Możemy powtórzyć te same elementy np. przy zabudowie wanny czy umywalki. Ozdobne świeczniki, ramki czy inne gadżety dodatkowo pomogą uzyskać efekt starannie zaplanowanej kompozycji.

Półki ścienne czy te, utworzone z zabudowy stelaża sanitariatów mogą służyć również chociażby za praktyczną biblioteczkę.


Po drugie – jednak design

W łazience dużej, jak i małej oprócz względów użytkowych, równie ważna jest estetyka. Tym bardziej pożądana, gdy układ pomieszczenia nie jest prosty i przez to nietypowy do zagospodarowania.

Wyspa sanitarna usytuowana pośrodku łazienki to rozwiązanie oryginalne i odważne, a przede wszystkim bardzo eleganckie i wizerunkowe.

Przy wykorzystaniu efektownych płytek wyspa nabierze dodatkowo intrygującego efektu. Wyspa jest ozdobą samą w sobie, ale równie efektownie będzie się prezentowała z różnymi dekoracjami, takimi jak wazony czy ozdoby ceramiczne.

Rozwiązania praktyczne i efektowne

Wnęka przy umywalce to doskonałe miejsce na ustawienie podręcznych przyborów i kosmetyków, po które sięgamy często - w trakcie każdej codziennej toalety. Ten rodzaj zabudowy jest bardzo praktyczny i wcale nie musi być nudny. Dekory strukturalne pokryte efektownymi wzorami nadadzą łazience charakteru. W połączeniu z białymi płytkami stworzą idealną harmonię kolorów.

Zdjęcia: Ceramstic


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA