REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sprzątanie po imprezie: czysta łazienka w Nowy Rok

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 30 gru 2016 13:44
Sprzątanie po imprezie: czysta łazienka w Nowy Rok
Specjalna ściereczka do armatury łazienkowej (np. Anti- Kalk marki Vileda) pozwoli zaoszczędzić czas. Fot. Vileda
Sprzątanie po imprezie: czysta łazienka w Nowy Rok
Sprzątanie po imprezie: czysta łazienka w Nowy Rok

Jak w ekspresowym tempie przywrócić łazience nieskazitelny wygląd po imprezie sylwestrowej?

REKLAMA

Szampańska zabawa do rana i huczne powitanie nowego roku nie mogą przejść bez echa. Dlatego też, organizując przyjęcie w domu, o poranku często czeka nas niemiła niespodzianka. Jak w ekspresowym tempie przywrócić łazience nieskazitelny wygląd? 

W wykonywaniu mało przyjemnych czynności kluczowe są przerwy. Dlatego pierwszą turę porządków warto zacząć… od razu po przebudzeniu. Kubek mocnej kawy i energetyczna muzyka szybko postawią nas na nogi. Ważne jest także porządne przewietrzenie całego mieszkania. Otwórzmy zatem okna i pozwólmy sobie na relaksujący prysznic.

Błyszcząca armatura

Tuż przed kąpielą możemy również szybko uprzątnąć łazienkę. Specjalna ściereczka do armatury łazienkowej (np. Anti- Kalk marki Vileda) pozwoli zaoszczędzić czas, a płyn w sprayu i rolka ściereczek uniwersalnych (np. Light & Soft marki Vileda) poradzą sobie z innymi zabrudzeniami. Dzięki tym zabiegom po wyjściu z łazienki mieszkanie będzie nie tylko świeże, ale i wstępnie uporządkowane, co z miejsca poprawi nam samopoczucie.

Pod stopami na błysk

Po starannym zamieceniu powierzchni przychodzi kolej na mycie, które z pewnością musi być przeprowadzone bardzo starannie. W takich sytuacjach niezastąpiony będzie mop obrotowy (np. Easy Wring & Clean TURBO) z ulepszoną nakładką czyszczącą z mikrofibry. Jego trójkątna, ruchoma głowicą dotrze nawet w trudno dostępne miejsca. Mocne zabrudzenia usuniemy również mopem paskowym z szerszymi pasami, które zwiększają jego powierzchnię czyszczącą oraz chłonność (np. 3 Action Velour XL). Odświeżenia wymagać będą także dywany, z czym poradzi sobie na przykład mop parowy – mówi Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA