REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sprzątanie w łazience: jak dbać o wannę, brodzik i sanitariaty?

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 26 wrz 2017 13:47
Sprzątanie w łazience: jak dbać o wannę, brodzik i sanitariaty?
Proj. Ventana. Fot. Bartosz Jarosz

Regularnie czyszcząc umywalkę, brodzik czy wannę zażegnamy ryzyko pojawienia się trwałych przebarwień, których usunięcie może nie być już takie proste.

REKLAMA

Zamiast spędzić czas na szorowaniu warto zaufać mocy czyszczącej dostępnych środków – zarówno chemicznych, jak i tych domowych (ocet, cytryna, soda oczyszczona, sól). Roztworem wybranego płynu nasączamy ściereczki lub ręczniki papierowe. Następnie układamy je na umywalce, w brodziku czy na innej powierzchni wymagającej czyszczenia. Po upływie kilkunastu minut ściągamy nasze „okłady”, poświęcamy zaledwie kilka chwil na szorowanie, całość spłukujemy bardzo gorącą wodą i gotowe. Sposób ten w mig zlikwiduje także rdzawe naloty, pozostających po kosmetykach w metalowych opakowaniach. A jak dbać o czystość brodzików?

– W przypadku brodzików prysznicowych najczęściej wykorzystywanym surowcem jest akryl. Przed wyborem metody i środków warto upewnić się, czy nasz brodzik nie jest wykonany na przykład z konglomeratu marmurowego, którego pielęgnacja podobna jest do czyszczenia powierzchni z kamienia naturalnego i wymaga innego rodzaju środków chemicznych – zaznacza Hanna Błaszak z Radaway.

 

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA