REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Światowy Dzień Obniżania Kosztów Energii: ile prądu zużywamy rocznie?

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 10 sty 2018 11:32
Światowy Dzień Obniżania Kosztów Energii: ile prądu zużywamy rocznie?
Fot. Materiały prasowe Energetycznego Centrum SA

To święto obchodzi się na całym świecie od wielu lat. W Polsce to okazja do edukacji i przypomnienia, że oszczędzać możemy na co dzień a nie tylko od święta.

REKLAMA

10 stycznia na całym świecie obchodzony jest Dzień Obniżania Kosztów Energii. Zapoczątkowała go niezależna organizacja Canadian Energy Efficiency Alliance, działająca od 1995 roku. Na Zachodzie jest to popularne święto, w które zwraca się uwagę na możliwość obniżenia kosztów prądu i gazu - dotarło też do Polski. To dobra okazja do edukacji w kwestii domowych sposobów oszczędzania, praw konsumentów do zmiany dostawcy oraz ekologii.

Jak oszczędzają Polacy?

Światowy Dzień Obniżania Kosztów Energii nie bez powodu wypada 10 stycznia. Za oknem szybko robi się ciemno a temperatury są najniższe w całym roku - nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad wysokością rachunków za prąd i gaz.

Jednak nie tylko 10 stycznia powinniśmy zwrócić uwagę na nasze codzienne nawyki. Wysokość miesięcznych faktur za energię i gaz możemy obniżać na wiele sposobów. Zdecydowana większość Polaków deklaruje, że aktywnie oszczędza energię. Jak informuje raport “Polacy o źródłach energii, polityce energetycznej i stanie środowiska” CBOS z 2016 roku, 95% z nas wyłącza światło wychodząc z pomieszczenia. Nieco mniej, bo 87% Polaków używa energooszczędnych żarówek, a 88% sprzętu RTV i AGD o niskim zużyciu energii elektrycznej.

Infografika: Energetyczne Centrum SA
Infografika: Energetyczne Centrum SA

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA