REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Urządzamy piękną łazienkę: 5 praktycznych rad

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 14 lip 2017 10:08
Urządzamy piękną łazienkę: 5 praktycznych rad
Proj. Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Jak stworzyć elegancką aranżację łazienki? Przeczytajcie praktyczny poradnik.

REKLAMA

Nim wybierzemy wszystkie dodatki do łazienki i zaczniemy układać je w wyznaczonych miejscach, powinniśmy poznać kilka zasad, którymi warto kierować się przy urządzaniu tego pomieszczenia. 

Wybierz maksymalnie dwa kolory. W małych pomieszczeniach można bardzo łatwo przesadzić z kolorami. Jako baza najlepiej sprawdzą się odcienie stonowane tj. biały, szary, kremowy czy pastelowy. Następnie można je ożywić za pomocą jednego lub dwóch mocniejszych kolorów.

Pozostaw na widoku jedynie przedmioty dekoracyjne. Wszystkie kosmetyki i środki do higieny dobrze jest schować w szufladach, szafkach lub koszach. Pusta przestrzeń na blatach zapobiegnie tworzeniu się bałaganu oraz ułatwi sprzątanie.

Zadbaj o miejsce do przechowywania. Aby móc wygodnie uporządkować wszystkie kosmetyki, w łazience powinny znajdować się odpowiednie pojemniki do przechowywania – przegródki w szufladach, dodatkowe szafki czy dekoracyjne kosze. W ten sposób możemy również przydzielić przedmioty do określonych sekcji – szafka pod umywalką na środki czystości, półka za lustrem na kosmetyki, regał na ręczniki oraz kosze na dodatkowe akcesoria, np. świeczki.

Ręczniki w formie dekoracji. Ładnie ułożone ręczniki mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Jeśli chcemy potraktować je jako ozdobę, najlepiej zaprezentują się jednokolorowe, pasujące do siebie zestawy.  

Dekoracyjne świece i dodatki. W łazience warto umieścić przedmioty dekoracyjne tj. szklana lub metalowa podstawka na drobiazgi, ozdobne lustro czy specjalne pojemniki na kosmetyki. To one ostatecznie nadają wnętrzu odpowiedni klimat.

Urządzanie łazienki nie jest trudne. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka zasad, wybrać jeden przewodni motyw kolorystyczny oraz ciekawy dodatek przykuwający wzrok.

Radzi: Dekoria.pl


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA