REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wielkoformatowe płytki gresowe: dlaczego warto?

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 28 wrz 2017 11:16
Wielkoformatowe płytki gresowe: dlaczego warto?
Fot. Cerrad
Wielkoformatowe płytki gresowe: dlaczego warto?
Wielkoformatowe płytki gresowe: dlaczego warto?
Wielkoformatowe płytki gresowe: dlaczego warto?

Doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego charakteru przestrzeni stały się wielkoformatowe płyty, dzięki którym z łatwością stworzymy eleganckie, nieco ascetyczne powierzchnie do złudzenia przypominające kamień, drewno czy metal. Dziś podpowiemy, dlaczego gres jest tak doskonałym materiałem, pozwalającym na aranżację każdego, wymarzonego wnętrza.

REKLAMA

Nowoczesna architektura prostych form staje się coraz bardziej popularna, dlatego modernistyczne, wyrafinowane wzornictwo szturmem podbija serca inwestorów i projektantów, stanowiąc tło dla tak modnych, minimalistycznych aranżacji.

W prostocie siła

Nowe trendy w projektowaniu wnętrz stawiają na lekkość, prostotę form i otwarte przestrzenie. Nie ważne czy będzie to wielkomiejski styl wykorzystujący fakturę betonu, czy przytulna łazienka z zastosowaniem ceramicznej deski - płytki wielkoformatowe przypadną do gustu zarówno miłośnikom industrialnych rozwiązań, jak i domowych wnętrz inspirowanych naturą.

- W związku z coraz silniejszym trendem opartym na designie w służbie minimalizmu, zapotrzebowanie rynku na wielkie i mega formaty rośnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w portfolio produktowym Cerrad znajdziemy wielkoformatowe płytki gresowe imitujące beton oraz drewno, których różnorodne wymiary - 59,59,7cmx59,7cm, 79,7x79,7 cm czy 59,7x119,7cm będą stanowiły idealną bazę aranżacji każdego wnętrza – podkreśla Małgorzata Winter, ekspert firmy Cerrad.

Ich mocną stroną jest nie tylko najwyższej jakości wzornictwo, ale i jakość oraz funkcjonalność. Płyty wykonane z gresu charakteryzuje odporność na temperatury ujemne w warunkach wilgotnych, zaś będąc materiałem niskonasiąkliwym mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. To jeden z najtwardszych surowców dlatego też wykazuje wytrzymałość na ścieranie, szczególnie przy dużym zanieczyszczeniu.

Czym jeszcze może się pochwalić? Znacznie łatwiej o niego dbać, nie ulega plamieniu i wykazuje dużą tolerancję na środki chemiczne i mechaniczne uszkodzenia. Wybierając gres zyskujemy pewność, że nie zbiorą się na nim drobnoustroje i grzyby charakterystyczne dla kamienia czy drewnianej posadzki. Łatwo wpisać go w nawet najbardziej wymagające aranżacje, a potem utrzymać w czystości i dobrej kondycji przez długie lata. – Dodatkowo, nasze kolekcje płytek gresowych nie wymagają impregnacji, są kompatybilne z systemem ogrzewania podłogowego, oraz charakteryzuje je antypoślizgowość na poziomie R9/R10 – dodaje ekspert Cerrad.

Ten zespół cech sprawia, że nadaje się do pomieszczeń trudnych, narażających płytki na szczególnie wysoką eksploatację. 

Wielki format, ogromne możliwości

Linie produkcyjne płytek wielkoformatowych charakteryzuje przede wszystkim innowacyjna technologia, umożliwiająca bardzo precyzyjne wykonanie wysokiej jakości produktów.

Okładziny wielkoformatowe posiadają ogromny potencjał aranżacyjny - gładkie, niemal bezspoinowe powierzchnie, tworzące efekt jednolitej tafli, pasują do każdego wnętrza i są interesującą alternatywą dla monolitycznych blatów. Doskonale odnajdą się w przestrzeni loftowej i uzupełnią wysokie, kamienne ściany, przekraczające nawet 4,5 metra oraz duże, jasne okna, tworząc niezwykle ciekawy i zamierzony efekt braku wykończenia. Z drugiej strony staną się niezwykłym tłem dla nowoczesnych, przestronnych salonów, w których królują designerskie meble i stylowe dodatki.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA