REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 21 kwi 2016 08:00
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam
Gotową toaletkę można ustawić np. w łazience.
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam
Zamykana toaletka – pomysł zrób to sam

Wszystkie kosmetyki, akcesoria do makijażu i biżuteria w jednym miejscu? Dzięki zamykanej toaletce sprawisz, że cały bałagan zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

REKLAMA

Do wykonania toaletki potrzebujesz:

♦Stołu z odkręcanym blatem (rozmiar pozostałych elementów, jakie są niezbędne do wykonania toaletki należy dopasować do wymiarów stołu; rozmiar pojemnika na kosmetyki zamieszczonego pod blatem powinien stanowić jedną trzecią jego wielkości)
♦Płyty MDF o grubości 3 mm i wymiarach odpowiadających rozmiarowi pojemnika na kosmetyki
♦Laminowanej, klejonej deski sosnowej o grubości 1,8 cm i długości odpowiadającej rozmiarowi pojemnika
♦4 drewnianych kantówek o wymiarach 1,8 cm x 30 cm i długości odpowiadającej rozmiarowi pojemnika
♦2 mosiężnych zawiasów o wymiarach 3,8 cm x 5,1 cm oraz śrub do nich
♦20 wkrętów do drewna w rozmiarze 4,0 x 40 mm
♦20 gwoździ w rozmiarze 1,6 x 17 mm
♦Lakieru
♦Pędzla
♦Lustra, które można zamontować za pomocą kleju, o wymiarach dopasowanych do składanego blatu
♦Akumulatorowej piły uniwersalnej
♦Akumulatorowej wiertarko-wkrętarki

Krok 1

Pracę nad toaletką rozpocznij od znalezienia starego stołu. Najcenniejsze skarby można na ogół upolować na strychu u dziadków bądź na pchlim targu, poszukiwania zacznij więc od tych miejsc.

Zanim rozpoczniesz pracę odkręć ramę i nogi stołu od blatu i ustal wymiary pojemnika na kosmetyki, jaki będzie się pod nim znajdował. Jego wielkość zależy od rozmiarów stołu. Przenieś wymiary pojemnika na środek blatu i wytnij klapę za pomocą piły bezprzewodowej.

Krok 2

Składany blat, pod którym można ukryć wszystkie kosmetyki, jest najważniejszym elementem toaletki. Wyciętą klapę przymocuj do stołu za pomocą mosiężnych zawiasów w taki sposób, aby przy otwieraniu znajdowały się one z tyłu klapy. Pomoże Ci w tym akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, która wywierci otwory czysto i precyzyjnie.

Krok 3

W wykonaniu następnego kroku niezwykle pomocna będzie piła. Użyj jej do wycięcia dna pojemnika z płyty MDF oraz czterech ścianek bocznych dopasowanych do wymiarów klapy. Im szersza będzie drewniana deska, tym większa będzie głębokość pojemnika na kobiece skarby!


Krok 4

Bezprzewodową dwubiegową wiertarko-wkrętarką połącz wszystkie elementy. Aby mieć pewność, że rogi pojemnika idealnie pasują do wyciętej przestrzeni w blacie, zamontuj równo po dwa wkręty do drewna.

Następnie na górze konstrukcji połóż dno szuflady wcześniej przycięte na odpowiedni wymiar i przybij je do brzegów ramy. Uwaga: aby dno trzymało się mocno, gwoździe rozmieść równomiernie na wszystkich czterech stronach.


Krok 5

Pomaluj pojemnik na kolor, który lubisz, aby uzyskać najlepszy efekt. Jeśli Twój stół jest w kolorze czarnym możesz pomalować również na czarno zewnętrzną stronę pudełka oraz spód klapy, natomiast wnętrze pudełka pokryj kontrastującym kolorem. My zdecydowaliśmy się na delikatny róż.

Krok 6

Podczas gdy farba schnie, przytnij dwie kantówki na długość pudełka i przymocuj każdą z nich trzema śrubami wzdłuż spodu blatu.

Wskazówka: dla lepszego wsparcia wszystkie cztery boki pudełka wzmocnij listwami.

Krok 7

Jak tylko pojemnik wyschnie, włóż go do wyciętego otworu w stole i przymocuj
od wewnątrz wkrętami. Zwróć uwagę, aby górna część pudełka była na równym poziomie z dnem blatu, aby można było całkowicie zamykać pojemnik. Na koniec w centralnym punkcie klapy przymocuj lustro.

Uporządkuj wszystkie swoje kosmetyki i akcesoria, zamknij klapę pojemnika i już nigdy więcej nie stresuj się bałaganem, gdy odwiedzą Cię niespodziewani goście!


Zdjęcia i projekt: Bosch

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA