REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zrób własny szampon. Ten prosty przepis polubią twoje włosy!

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 29 sty 2015 08:34
Zrób własny szampon. Ten prosty przepis polubią twoje włosy!
Fot. Shutterstock

Zrobienie własnego, wzmacniającego włosy szamponu to wielka frajda. Jest to bardzo proste, bo wykonuje się go bazie szamponu dla dzieci i olejków eterycznych.

REKLAMA

Aby utworzyć autorski szampon, potrzeba przede wszystkim olejków eterycznych, które powinny odznaczać się najwyższą jakością. To właśnie one wraz z substancjami bazowymi mają najlepiej i równocześnie w bezpieczny sposób pielęgnować naszą skórę. Takie olejki dostępne są w aptekach, sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową żywnością czy z kosmetykami naturalnymi. Ważne, aby wybierać preparaty sprawdzone, pozbawione sztucznych dodatków i barwników. Bazę kosmetyku zaś stanowi szampon dla dzieci.

Szampon wzmacniający włosy

Szampon dla dzieci 100 ml (najlepiej bezzapachowy)
Olejek cytrynowy 5 kropli
Olejek rozmarynowy 5 kropli
Olejek szałwii muszkatołowej 5 kropli
Olejek ylangowy 5 kropli

Tak przygotowany szampon przechowujemy do trzech miesięcy.

Własnoręcznie wykonany szampon dostarcza niezapomnianych wrażeń zmysłowych. Sprawia, że każdego dnia otoczą nas ulubione naturalne zapachy kwiatów, owoców i ziół. W każdym z nas drzemie dusza alchemika...

  • Nasz ekspert

    Dr Iwona Konopacka-Brud - absolwentka Politechniki Warszawskiej. Tytuł doktora nauk technicznych uzyskała w Instytucie Chemii Przemysłowej. Pracownik naukowy Instytutu, od 1991 r. kierownik Laboratorium Badawczego, a od 2006 r. dyrektor do spraw badawczych Pollena-Aroma.
    Stworzyła markę Dr Beta – serię kosmetyków naturalnych opartych o substancje czynne zawarte w olejkach eterycznych oraz receptury aromaterapeutyczne, w których stosowane są olejki.
    Prezes Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego oraz redaktor naczelna czasopisma naukowego „Aromaterapia”. Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA