Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

1 mld zł przychodu sieci PSB-Mrówka, 6 mld zł całej Grupy PSB

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 09 sty 2015 08:26
1 mld zł przychodu sieci PSB-Mrówka, 6 mld zł całej Grupy PSB
PSB-Mrówka Krosno Odrzańskie / fot. Grupa PSB

W połowie grudnia 2014 r. łączne przychody sieci marketów dom i ogród PSB-Mrówka, przekroczyły 1 mld zł.

REKLAMA

Przychody PSB-Mrówka w połowie grudnia 2014 były wyższe o ponad 22% od przychodów analogicznego okresu w roku 2013. Od stycznia 2014 sieć Mrówek powiększyła się o 31 sklepów - aktualnie funkcjonują 182 obiekty.W 2015 roku PSB planuje podobne tempo wzrostu.

Markety Mrówka należą w większości do właścicieli składów budowlanych, działających pod logiem Grupy PSB i są zlokalizowane w miastach powiatowych. Mniejsze sklepy, pod nazwą Mini-Mrówka powstają w ośrodkach gminnych.

Łączne przychody 352 przedsiębiorców tworzących Grupę PSB przekroczyły 6 miliardów zł, w tym przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych 5 mld zł. Firmy te, będące akcjonariuszami Grupy PSB SA, są podmiotami, które działają przede wszystkim w sektorze dystrybucji materiałów budowlanych, ale część z nich to jednostki wielobranżowe.

Zajmują się także produkcją wyrobów dla budownictwa, sprzedażą nawozów i węgla, prowadzą wykonawstwo budowlane oraz działalność deweloperską, a także świadczą usługi transportowe i hotelarskie.

(źródło: Grupa PSB)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA