REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

20 lat "Łazienki": Kludi otwiera fabrykę

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 12 lip 2016 17:11
20 lat "Łazienki": Kludi otwiera fabrykę
Zarząd firmy Kludi w 1996 roku (od lewej): Stanisław Lech, dyrektor Kludi-Opole, Wili Beste, członek zarządu Grupy Kludi, Wolfgang Semnet, członek zarządu Grupy Kludi i Gerard Ecke, członek zarządu Grupy Kludi.

W tym roku magazyn „Łazienka” świętuje 20. urodziny. Z tej okazji wybraliśmy najbardziej istotne z naszej perspektywy wydarzenia i zjawiska, które w ciągu tych lat wpłynęły na rozwój i aktualną sytuację polskiej branży wyposażenia łazienek. Wśród nich jest otwarcie fabryki Kludi.

REKLAMA

W roku 1996, czyli równolegle z rynkowym debiutem "Łazienki" – 22 października firma Kludi uroczyście otworzyła swoją fabrykę w Opolu. Był to pierwszy zachodni inwestor, który zdecydował się na budowę zakładu produkcyjnego w naszym kraju (niewiele później powstaje także fabryka marki Oras w Oleśnie).

Nowa fabryka była budowana przez 1,5 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 20 mln złotych. Na samym początku były w niej produkowane korpusy armatur dużych serii Kludi, wszystkie wytwarzane metodą prasowania na gorąco.

Warto wspomnieć, że nowy zakład powstał nieco ponad 4 lata od momentu pojawienia się Kludi w Polsce. W krótkim czasie niemieckie kierownictwo uznało, że budowa fabryki w Opolu będzie dobrym posunięciem biznesowym. Za tym faktem przemawiały zarówno dostępność wysoko wykwalifikowanych specjalistów, dynamicznie rosnący polski rynek, jak również bliskość rynków wschodnich.

- Powstanie tego zakładu jest ukoronowaniem pionierskiej pracy w Polsce – przekonywał ówczesny dyrektor Kludi-Opole Stanisław Lech. – Od początku promowaliśmy nasze wyroby w nowoczesnym systemie know-how trafiając do architektów, planistów, handlowców, instalatorów i uczących się zawodu.

Kolejne lata pokazały, że decyzja o budowie fabryki Kludi w Polsce, mocno wpłynęła zarówno na kształtowanie się pozycji tej marki na naszym rynku, jak i na rozwojowych rynkach wschodnich.REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA