REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

20 lat "Łazienki": Koło otwiera się we Włocławku

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 13 lip 2016 13:15
20 lat "Łazienki": Koło otwiera się we Włocławku
Symboliczne przecięcie wstęgi – fabrykę otwierali: Georg Ehrnrooth, prezydent Metry i Władysław Kubiak, ówczesny wojewoda włocławski.

Z okazji 20. urodzin magazynu "Łazienka" wybraliśmy wydarzenia i zjawiska, które w ciągu tych lat wpłynęły na rozwój i aktualną sytuację polskiej branży wyposażenia łazienek - m.in. budowę fabryki Koła we Włocławku.

REKLAMA

Pod koniec sierpnia 1997 roku firma – wtedy jeszcze Sanitec Koło, dziś Koło jako część Grupy Geberit – uruchomiła nową fabrykę we Włocławku. Krok ten z pewnością był jednym z ważniejszych, jeżeli chodzi o wpływ na rynkową pozycję marki w Polsce, ale i zagranicą.

Nowy zakład został uruchomiony w ciągu roku. Zaadaptowano i wyremontowano niszczejące od lat 80. budynki produkcyjne, dodatkowo wyposażając je w nowoczesne ciągi technologiczne. Roczna produkcja zakładu we Włocławku wynosiła początkowo 1 mln sztuk ceramiki rocznie, ale szybko rosła w kolejnych latach.

- Biorąc pod uwagę pozycję Sanitecu w produkcji ceramiki łazienkowej, inwestowanie w Polsce było decyzją naturalną – powiedział podczas uroczystości otwarcia Georg Ehrnrooth, ówczesny prezydent Metry – holdingu, w skład którego wchodziła Grupa Sanitec.

Warto wspomnieć, że w 2008 roku w zakładzie uruchomiono najnowocześniejszą w tamtym czasie w Polsce linię produkcyjną ceramiki Fine Fire Clay. Koło, pomimo pozostawania od 1993 roku częścią wielkiej międzynarodowej grupy skupiającej wiele marek, nie zatraciło swojego narodowego charakteru. Dziś Koło wchodzi w skład Grupy Geberit i wśród polskich klientów pozostaje wciąż jedną z lepiej rozpoznawanych marek łazienkowych.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA