REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

20 lat "Łazienki": Konkurs Koło na projekt toalety publicznej

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 19 lip 2016 10:01
20 lat "Łazienki": Konkurs Koło na projekt toalety publicznej
Grand Prix konkursu Koło w roku 2016 - na projekt łazienki w Płocku. Autorzy to Stanisław Łakiński i Łukasz Spychaj.

Konkurs Koło na projekt toalety publicznej organizowany od 1999 roku na stałe wpisał się już w krajobraz polskiej branży wyposażenia łazienek.

REKLAMA


Konkurs z dużą uwagą śledzony jest przez młodych projektantów – zdobyć można nie tylko wysoką nagrodę pieniężną oraz uznanie wybitnego jury. Zwycięski projekt konkursowy może zostać zrealizowany. Tak stało się w przypadku toalety w Kazimierzu Dolnym, w Warszawie w pobliżu Stadionu Narodowego, kolejny ma być Kraków.

W pierwszych edycjach konkursu zadaniem było stworzenie projektu studyjnego o wyznaczonych parametrach. Od 2006 roku zastąpiły je projekty koncepcyjne toalet publicznych wpisane w konkretne warunki wybranych miejsc w Polsce. Projektowano zatem toalety na Helu, w Kazimierzu Dolnym, Tatrzańskim Parku Narodowym, na Dworcu Centralnym w Warszawie, na brzegu Wisły w Warszawie, w Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdyni i Wrocławiu.

22 czerwca 2016 r. poznaliśmy laureatów 18. edycji konkursu Koło na projekt łazienki. Przed uczestnikami stanęło zadanie stworzenia koncepcji toalety publicznej przy Al. Roguckiego w Płocku. Zwyciężył projekt autorstwa dwójki poznańskich, młodych projektantów - Stanisława Łakińskiego i Łukasza Spychaja.

Poprzez konkurs Koło wyraźnie wypowiedziało się za koniecznością zmiany oblicza polskich toalet publicznych. I podjęło konkretne działania. Ta – trzeba powiedzieć – społeczna transformacja wciąż trwa i pozostaje mieć nadzieję, że za kilka kolejnych lat z przyjemnością będziemy wchodzić do miejskich toalet. Także za sprawą konkursu Koło.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA