Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

20 lat "Łazienki": Przejęcia Grupy Armatura

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 02 sie 2016 09:09
20 lat "Łazienki": Przejęcia Grupy Armatura

Wybraliśmy wydarzenia i zjawiska, które w ciągu 20 lat istnienia magazynu "Łazienka" wpłynęły na polską branżę wyposażenia łazienek. Wśród nich są przejęcia Grupy Armatura.

REKLAMA

Grupa Armatura to polski producent w branży sanitarnej i grzewczej. Jej historia sięga roku 1922 r., kiedy to jako Łagiewnicka Fabryka Armatur Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Kraków, rozpoczęła działalność produkcji armatury i pokrewnych artykułów w zakresie odlewania metali kolorowych.

Do przełomowych momentów w historii Grupy można zaliczyć m.in. przejęcie w 2012 roku części przedsiębiorstwa „Elbar – Katowice” – spółki Radimp, bezpośredniego producenta ceramicznych wyrobów sanitarnych, którego protoplastą jest powstała w 1900 roku Fabryka Wyrobów Fajansowych w Radomiu. W końcu roku 2014 Grupa nabyła kolejną firmę operującą na rynku wyposażenia łazienek – niemiecką markę Aquaform oferującą głównie kabiny prysznicowe i meble łazienkowe.

- Naszą strategię rozwoju zaplanowaliśmy bardzo dawno i konsekwentnie ją realizujemy. Chcemy specjalizować się w branży sanitarnej i oferować komplementarny asortyment do wyposażenia łazienki – może jedynie poza grzejnikiem łazienkowym, który dziś jest poza spektrum naszego zainteresowania. Konsekwencją naszej strategii był zakup Radimpu. A w tej chwili przejęcie Aquaformu zmyka obszar łazienki. Mamy w ofercie ceramikę, kabiny, wanny, brodziki, jak również nasze produkty – armaturę - mówił na naszych łamach w 2015 roku Piotr Witkowski, wiceprezes zarządu Grupy Aramtura.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA