Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

25 mln euro nowego finansowania dla e-sklepu z wyposażeniem domu

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 19 sty 2015 09:45
25 mln euro nowego finansowania dla e-sklepu z wyposażeniem domu

E-sklep Westwing, specjalizujący się w sprzedaży online mebli oraz dodatków do domu (w tym łazienkowych) pozyskał od inwestorów dodatkowe środki na rozwój. Od momentu powstania firma zebrała już 179 mln euro.

REKLAMA

Już na początku 2014 roku Westwing pozyskał 72 miliony euro finansowania, co pozwoliło jej wejść na rynek belgijski, czeski, kazachski, węgierski i słowacki oraz rozbudowę sieci logistycznej - dziś firma ma centra logistyczne w 7 krajach na świecie. Westwing Polska odpowiada za część sklepów w regionie, m.in. w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Na tych rynkach sprzedawane są też meble i dodatki pochodzące z Polski.

Przemysław Kowalewski, założyciel i Dyrektor Generalny Westwing Polska zdradza, że w ciągu kilku miesięcy udało się pozyskać na nowych rynkach 170 tysięcy użytkowników. Firma liczbę swoich aktualnych użytkowników szacuje na 19 mln. Przedsiębiorstwo, którego główna siedziba znajduje się w Monachium w Niemczech, działa w 15 krajach na trzech kontynentach.

Westwing to platforma e-zakupowa w formule "klubu zakupowego". Oferta sklepu jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników, a firma w swojej strategii działania stawia w swojej ofercie na częstą rotację produktów w ofercie, wysokie rabaty, niskie koszty dostawy oraz ułatwienia przy procedurze wymiany i zwrotu produktów. Spore znaczenie ma też rozbudowana część redakcyjna sklepu, w której eksperci związani z firmą doradzają w kwestii aranżacji wnętrz. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA