REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

3W w 2015 zanotuje rekordowe przychody. Nie wyklucza też nowych przejęć

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 15 cze 2015 11:00
3W w 2015 zanotuje rekordowe przychody. Nie wyklucza też nowych przejęć
Siedziba firmy 3W

Spółka 3W Dystrybucja Budowlana na konferencji prasowej przedstawiła wyniki finansowe za ubiegłe lata i prognozy na przyszły rok. Firma, która w swojej ofercie ma m.in. chemię budowlaną oraz płytki ceramiczne, najpewniej już w 2015 roku przekroczy 0,5 mld zł przychodów.

REKLAMA

Dystrybutor materiałów budowlanych, który dysponuje siecią 37 hurtowni na terenie całego kraju, planuje osiągnięcie w tym roku rekordowego poziomu przychodów. Firma ma przekroczyć poziom 0,5 mld przychodów oraz zauważalny wzrost rentowności z działalności rok wcześniej, niż planowano.

W tym roku 3W świętuje 6-lecie istnienia – w pierwszym roku działalności firma odnotowała przychody na poziomie 5,6 mln – po sześciu latach wzrosły one stukrotnie. Sieć specjalizuje się w dostarczaniu materiałów budowlanych na inwestycje – w swojej ofercie ma również chemię budowlaną oraz płytki ceramiczne marek Tubądzin, Rovese oraz Paradyż. 3W Dystrybucja Budowlana przez paroma latami przejęła też sieć salonów z płytkami Cortina – strategia przejęć jest kontynuowana i pomaga umacniać pozycję marki na rynku. Na ten moment większość sprzedaży trafia na inwestycje oraz do małych i średnich firm wykonawczych. Sprzedaż detaliczna stanowi ok. 2%.

W ciągu ostatniego roku powstały 4 nowe oddziały oraz skonsolidowano 5 placówek. Kolejne oddziały będą powstawać już tylko w takich lokalizacjach, które gwarantują szybki zwrot z inwestycji.

- Nasza sieć sprzedaży jest na tyle rozwinięcia, że możemy szybko i sprawnie obsłużyć klientów z każdego zakątka Polski. To, co jest teraz dla nas kluczowe, to zwiększenie rentowności wszystkich oddziałów. Chcemy też zwiększyć sprzedaż chemii budowlanej pod naszą marką własną PerFect. Dzięki sukcesom na tych polach możliwe będą dalsze inwestycje i osiągnięcie pozycji wiodącego dystrybutora na polskim rynku. To jest nasz cel na najbliższe lata – mówi Michał Adamiuk, prezes zarządu 3W Dystrybucja Budowlana.

W ocenie firmy druga połowa bieżącego roku zapowiada się w branży korzystnie, co może dodatkowo sprzyjać podejmowaniu przez 3W decyzji o przejęciu i działaniach konsolidacyjnych.

- Jeżeli na rynku pojawią się ciekawe oferty pokrywające się z naszym modelem biznesowym, zastanowimy się nad kolejną akwizycją. W zależności od potrzeb finansowych na realizację inwestycji, rozważymy możliwość debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Nie wykluczamy też pozyskania inwestora finansowego lub branżowego – podkreśla Michał Adamiuk.

3W liczy też na podniesienie rentowności do 2%.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA