Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

55% Polaków uważa, że toalety myjące staną się standardem w naszych łazienkach

  • Autor: redakcja magazynu Łazienka
  • 24 wrz 2015 21:44
55% Polaków uważa, że toalety myjące staną się standardem w naszych łazienkach
Podczas konferencji w warszawskiej siedzibie Geberitu, która odbyła się 15 września br., Przemysław Powalacz, prezes Geberitu wraz z Anną Dąborwską-Makarą, dyrektor asortymentu Geberit AquaClean, zaprezentowali najnowsze Badanie Geberit pt. "Polacy o nowoczesnych rozwiązaniach w swoich domach". Wynika z niego, że toalety myjące staną się standardowym elementem wyposażenia polskich łazienek. / Fot. Geberit
55% Polaków uważa, że toalety myjące staną się standardem w naszych łazienkach
55% Polaków uważa, że toalety myjące staną się standardem w naszych łazienkach

Z badań przeprowadzonych przez firmę Geberit, a dotyczących nowoczesnych rozwiązań w przestrzeni domowej wynika, że blisko 69% badanych docenia funkcjonalność sprzętów domowych oraz wygodę ich użytkowania. Co ciekawe, ponad połowa badanej populacji (55%) wierzy, że toalety myjące są lub staną się niezbędne w polskich domach nie dalej, niż w ciągu kilku najbliższych lat.

REKLAMA

Podczas konferencji w warszawskiej siedzibie Geberitu, która odbyła się 15 września br., Przemysław Powalacz, prezes Geberitu wraz z Anną Dąborwską-Makarą, dyrektorem asortymentu Geberit AquaClean, zaprezentowali najnowsze Badanie Geberit pt. "Polacy o nowoczesnych rozwiązaniach w swoich domach". Badanie było zrealizowane między 21 a 24 sierpnia br. przez agencję Zymetria techniką CAWI na osobach w wieku 18-50 lat.

Nowoczesne sprzęty dziś vs w przyszłości 

Z raportu, zrealizowanego na zlecenie marki Geberit wynika, że najbardziej niezbędne dzisiaj sprzęty domowe to komputer/laptop, pralka automatyczna oraz telefon komórkowy (80% wskazań). Choć jeszcze nie dziś, podobny potencjał, w perspektywie kilku lat, ma smartfon.

Blisko 31% ankietowanych nie wyobraża sobie życia w ciągu najbliższego roku bez tabletów, smart TV oraz sprzętów AGD oszczędzających prąd lub wodę.

Większy wzrost popularności sprzętów AGD zdalnie sterowanych lub z funkcją SmartShopping, podobnie jak toalet myjących i samospłukujących, to kwestia kilku kolejnych lat (blisko 42% wskazań).

Obecnie urządzenia, które uznawane są za niezbędne zapewniają większy komfort życia na co dzień. W przypadku sprzętów AGD, tj. pralka czy zmywarka, na pierwszy plan wybija się także oszczędność czasu (62% odpowiedzi), a znacząco doceniane jest również zapewnienie lepszej higieny na co dzień (ok. 30%). Wszystkie te cechy to niewątpliwie także zalety toalety myjącej. 

Toaleta myjąca, toaletą przyszłości

Ponad połowa ankietowanych (55%) wierzy, że toalety myjące są lub staną się niezbędne w przestrzeni domowej nie dalej niż w ciągu kilku najbliższych lat.

Potencjał toalet myjących długofalowo jest oceniany podobnie do toalet samospłukujących i bidetów. Nowoczesne rozwiązania najbardziej cenią kobiety w przedziale wiekowym powyżej 35 roku życia.

Wśród cech, jakie powinna mieć idealna toaleta myjąca ponad 50% badanych wskazuje pochłanianie nieprzyjemnych zapachów oraz dozowanie odpowiedniej ilości wody (wodooszczędność).

Należy także zwrócić uwagę na cenę. Otóż 48% badanych zdecydowanie potwierdziło, że na zwiększenie popularności toalet myjących wpłynie spadek cen za ich zakup, co jest pewnie tylko kwestią czasu.

Ponad 1/3 osób uważa, że idealna toaleta powinna mieć funkcję podmywania, a także mycia dwiema dyszami, z dodatkowym natryskiem do mycia stref intymnych dla kobiet (36% wskazań w obu przypadkach).

Niewiele mniej (odpowiednio 31% i 28%) już dziś bierze pod uwagę posiadanie tych funkcji w toalecie myjącej i uznaje je, jako istotne kryteria przy wyborze toalety.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA