Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Alberto Magrans: wybraliśmy najlepszego partnera

  • Autor: Marta Borowska
  • 12 lip 2013 14:58
Alberto Magrans: wybraliśmy najlepszego partnera
Alberto Magrans, dyrektor generalny firmy Laufen

O nowej kolekcji przygotowanejprzy współpracy z firmą Kartell rozmawiamy z Alberto Magransem, dyrektorem generalnym firmy Laufen

REKLAMA

Konkurencyjny rynek wyposażenia łazienkowego nie pozwala nikomu spoczywać na laurach. Dlatego zawsze warto być o krok przed innymi. Swoją pozycję podczas marcowych targów ISH podkreśliła szwajcarska marka Laufen. Po raz pierwszy zaprezentowała nie tylko efekt swojej współpracy z włoską marką Kartell, ale również owoc pięciu lat badań i poszukiwań – materiał SaphirKeramik. O nowej kolekcji rozmawiamy z Alberto Magransem, dyrektorem generalnym firmy Laufen.

- Od jakiegoś czasu we wzornictwie łazienkowym zauważalny jest trend integracji łazienki z innymi częściami domu. Czy ten trend znalazł wyraz także we współpracy dwóch wiodących marek: Laufen i Kartell?

Już od samego początku uderzyła Pani w sedno naszej strategii. To jest fundamentalna idea tej kolekcji. Zdecydowanie tak – łazienka jest w coraz większym stopniu integralną częścią domu. I to jest zasadniczym motywem przewodnim serii „Kartell by Laufen”.

- Co jest wyjątkowe dla tej kolekcji?

Jest tu dużo nowych pomysłów i koncepcji. Myślę, że czasem trudno jest ująć w jednej kolekcji tak wiele nowości, ale w tym przypadku poczyniliśmy bardzo odważne kroki i udało nam się osiągnąć wyjątkowy efekt. Jest tu wiele ciekawych przesłań. To właśnie w tej kolekcji znaleźć można produkty wykonane z innowacyjnego materiału SaphirKeramik – to efekt naszych 5-letnich badań i poszukiwań. To materiał dwa razy bardziej wytrzymały niż klasyczna ceramika. W efekcie możemy zaproponować produkty z bardzo cienkimi ściankami oraz wyraźnie zarysowanymi krawędziami. To zmieniło zupełnie wygląd łazienkowych produktów ceramicznych. Połączenie tego z produktami marki Kartell wniosło do łazienki zupełnie nowe emocje.

- Czy Laufen nie obawiał się wprowadzenia do swojej kolekcji elementów z tworzywa sztucznego? Dziś większość producentów zdecydowanie stawia na naturalne materiały.

Byliśmy niezwykle ostrożni przy wyborze naszego partnera. Muszę powiedzieć, że sposób w jaki Kartell traktuje tworzywa sztuczne wykracza daleko poza standardy związane z tego rodzaju materiałami. Jak pewnie mogła Pani zobaczyć, w wyglądzie „plastikowe” półki z naszej kolekcji przypominają raczej szkło. Trzeba to poczuć, uświadomić sobie, w jaki sposób Kartell podchodzi do kwestii pracy z tym materiałem. Moim zdaniem ten materiał, to prawdziwe dzieło sztuki.

- Sądzi Pan, że tak mocno zaznaczona współpraca pomiędzy producentem wyposażenia łazienkowego a firmą kojarzoną z branżą meblową i wyposażenia wnętrz, ustali nowe standardy w świecie łazienkowego designu?

Cóż, w zasadzie jesteśmy pewni, że tak właśnie się stanie. Myślę, że wybraliśmy możliwie najlepszego partnera do tego projektu. Kartell to lider w kwestii designu mebli, jak również w kwestii jakości. Laufen to design i jakość na tym samym poziomie, tyle że w sferze łazienki.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA