Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bezkołnierzowe miski w.c. tegorocznym hitem Villeroy & Boch

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 05 lis 2015 10:19
Bezkołnierzowe miski w.c. tegorocznym hitem Villeroy & Boch
Siedziba Villeroy & Boch w Mettlach. / fot. Villeroy & Boch

Grupa Villeroy & Boch podała wyniki finansowe za III kwartały roku 2015. Jak raportuje - wzrosty w segmencie Łazienka i Wellness wygenerowały m.in. toalety bez wewnętrznego kołnierza ceramicznego.

REKLAMA

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku obrotowego 2015, Grupa Villeroy & Boch zwiększyła swoje przychody netto o 3,5% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wyniosły one 578,4 milionów euro.

Przychody wzrosły o 2,6%, na stałej podstawie walutowej, czyli przy założeniu niezmienionych kursów walut w stosunku do roku poprzedniego.

Przychody netto na macierzystym rynku niemieckim wzrosły o 3,2%, do 166,0 mln euro, natomiast przychody ze sprzedaży poza granicami Niemiec wzrosły o 3,6% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego wynosząc 412,4 milionów euro (398,0 mln euro w roku poprzednim).

Wyniki segmentu łazienkowego

Segment Łazienka i Wellness zwiększył swoje przychody o 14,0 mln euro lub 3,9% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego i wyniósł 370,1 milionów euro na koniec trzeciego kwartału 2015 roku.

Przychody wyniosły 373,9 mln euro na stałej podstawie walutowej, co odpowiada wzrostowi o 5,0%. Główne efekty kursowe były spowodowane negatywnymi zmianami w przypadku rosyjskiego rubla i korony szwedzkiej.

Wzrost przychodów w segmencie Łazienka i Wellness spowodowany był w szczególności przez silny popyt na toalety z sytemem DirectFlush - bez wewnętrznego obrzeża ceramicznego, a także toalety myjące ViClean oraz przez wprowadzenie nowej serii Mainstream.

Na macierzystym niemieckim rynku przychody Grupy w tym segmencie wzrosły o 5,2% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Poza Niemcami, szczególny wzrost przychodów odnotowano w Wielkiej Brytanii (24,4%) oraz państwach Zatoki Perskiej (23,0%). Przychody we Francji spadły(-7,6%), podobnie we Włoszech (-6,7%).

Inwestycje Grupy

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 roku Villeroy & Boch dokonał inwestycji na łączną kwotę 16,3 mln euro (rok poprzedni: 30,2 mln euro). 73,0% tej kwoty związane jest z segmentem Łazienka i Wellness. Grupa koncentruje się przede wszystkim na inwestycjach modernizacyjnych i nowych zakładach w Meksyku, Rumunii, na Węgrzech i w Tajlandii.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA