Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bisk - nowa siedziba i magazyny w Łubnej na 26-lecie frmy

  • Autor: Marta Matracka
  • 26 wrz 2008 17:58
Bisk - nowa siedziba i magazyny w Łubnej na 26-lecie frmy
fot. Bisk 2008
Bisk - nowa siedziba i magazyny w Łubnej na 26-lecie frmy
Bisk - nowa siedziba i magazyny w Łubnej na 26-lecie frmy
Bisk - nowa siedziba i magazyny w Łubnej na 26-lecie frmy
Bisk - nowa siedziba i magazyny w Łubnej na 26-lecie frmy
Bisk - nowa siedziba i magazyny w Łubnej na 26-lecie frmy

We wrześniu tego roku firma Bisk obchodziła 26. jubileusz swojej działalności. Przez ten czas udało jej się osiągnąć i utrzymać pozycję zdecydowanego lidera w produkcji i sprzedaży akcesoriów łazienkowych na rynku polskim.

REKLAMA

Równie dobrze firma radzi sobie na 26 rynkach zagranicznych, do których eksportuje swoje produkty. Jednak jak zgodnie podkreślają przedstawiciele Biska, najcenniejszą wartością firmy są ludzie, którzy ją tworzą.

Jubileusz firmy Bisk

Tegoroczny jubileusz zbiegł się w czasie z momentem otwarcia nowej siedziby i magazynów firmy w Łubnej pod Warszawą. To kolejny niezwykle ważny punkt w rozwoju firmy Bisk – siedziba stworzona dokładnie na miarę aktualnych i przyszłych potrzeb firmy. Ale zanim do tego doszło, Bisk jak wiele innych firm w początkach lat 80. zaczynał jako mała firma warsztatowa. 

Zaczęło się od jednej, pierwszej wtryskarki i od samodzielnego rozwożenia produktów Bisk do naszych odbiorców przez założyciela firmy – mówi Leszek Jamiołkowski, wiceprezes firmy Bisk. – Owszem – czasy wtedy były dziwne, bo np. trzeba było mieć pozwolenie na zakup wtryskarki, trzeba było wiedzieć gdzie kupić tworzywa. Mało kto dziś pamięta, że barwnik do tego tworzywa był jedną z cenniejszych rzeczy. Aby go uzyskać trzeba było kupować różne wyroby z przemiału – nie był czysty, nie był pierwszej próby. Ale firma się rozwijała. 

Przez kilka lat firma produkowała tylko jedną serię plastikowych akcesoriów łazienkowych „Diana”, ale takie było wówczas zapotrzebowanie rynku – przed bramą zakładu ustawiały się kolejki po towar. 

Ważne momenty

W rozwoju każdego przedsiębiorstwa znaleźć można momenty, które w zasadniczy sposób wpłynęły na jego dalsze losy i rozwój. W przypadku firmy Bisk jednym z takich punktów przełomowych był z pewnością moment rozpoczęcia działalności eksportowej.

W dziewiątym roku funkcjonowania Bisk rozpoczął się eksport. 5 lat później, kiedy już eksport do krajów Europy Wschodniej stanowił dużą część naszej działalności, po raz pierwszy zaprezentowaliśmy naszą ofertę na targach w Paryżu. Rok później rozpoczęliśmy sprzedaż do pierwszego zachodniego kraju, Francji. W tamtym okresie był to wielki sukces dla firmy z Polski – mówi Leszek Jamiołkowski.

Kolejny ważny moment to czas, w którym podjęto decyzję o rozpoczęciu produkcji wyrobów z metalu. Niestety, próba produkowania ich w Polsce przez firmy zewnętrzne nie powiodła się. Dlatego właśnie w tamtym momencie Bisk zaczął myśleć o współpracy z Chinami.

Nasza przygoda z Chinami trwa do dzisiaj. Rozwija się mocno, bo tam w tej chwili powstaje połowa naszej produkcji. Zaczęło się od zwykłego przyglądania się tamtemu rynkowi, ale w tej chwili nasza obecność jest tam mocno zauważalna – dodaje Leszek Jamiołkowski.

Jako trzeci istotny moment dla rozwoju firmy Bisk, wymieniany jest czas powstania na polskim rynku pierwszych sklepów DIY. Dziś Bisk może mówić o sobie jako o prekursorze tego segmentu dystrybucji w branży wyposażenia łazienek.

Okazało się, że te sklepy rozwinęły się w Polsce dużo szybciej niż gdziekolwiek indziej w Europie. Dynamika wzrostu oraz przyrosty sprzedaży były tu zdecydowanie największe – mówi Leszek Jamiołkowski. – Jako producent musieliśmy natychmiast reagować i jesteśmy dumni z tego, że byliśmy tam liderami. Byliśmy autentycznie pierwsi we wszystkich tego typu sklepach na terenie kraju.

Dzisiaj w firmie


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA