Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bogaty rynek tekstyliów łazienkowych - opinie producentów

 • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
 • 11 marz 2014 15:21
Bogaty rynek tekstyliów łazienkowych - opinie producentów
fot. Villeroy&Boch

Dywaniki, zasłonki prysznicowe czy ręczniki rzadko trafiają do oferty producentów akcesoriów łazienkowych bądź samych salonów. Chociaż zarazem stanowią nieodłączny, niezwykle ważny element krajobrazu wokół wanny czy brodzika. Producenci tego typu akcesoriów opowiadają o specyfice tego segmentu produkcji wyposażenia łazienkowego.

REKLAMA
 • Liczy się szeroka oferta

  Dorota Dukielska, trade marketing manager firmy Duschy
  Zasłony łazienkowe to drugi, po deskach sedesowych, produkt, który najlepiej się sprzedaje w naszej firmie. Sprzedaż zasłon stale rośnie - niewykluczone, że jest to spowodowane zróżnicowanym wzornictwem. Posiadamy bowiem w swojej ofercie około 200 różnych wzorów zasłon. Niewątpliwym atutem tej grupy produktów jest ich bardzo dobra jakość: wszystkie są tekstylne, można je prać i prasować. Dywaniki łazienkowe to, w naszym przypadku, produkt również wysokiej jakości – posiadają powłokę higroskopijną, również można je prać. Sprzedaż dywaników nie jest tak duża jak zasłon, ale stale rośnie i zapewne tendencja ta będzie się utrzymywać, ponieważ docierają do nas głosy, że dywaniki cieszą się dużym uznaniem wśród naszych klientów.
 • Inspiracje z przeszłości

  Thomas Brüll, Corporate Brand Licensing Manager Villeroy & Boch
  Villeroy&Boch dla łazienki to już nie tylko ceramika sanitarna, meble, wanny, kabiny prysznicowe czy płytki. Dwa lata temu zaprojektowaliśmy również kolekcję tekstyliów łazienkowych Ocean View. To wykonane z wyselekcjonowanej bawełny ręczniki i dywaniki, oraz welurowy szlafrok. Co ciekawe, wzory na ręcznikach zostały zaczerpnięte z dekoracyjnych płytek Villeroy & Boch, obecnych na Titanicu. Wszystkie produkty Ocean View dostępne są w 8, charakterystycznych dla nadmorskiego krajobrazu, kolorach: White Sail, Shell, Stone, Aqua, Coral, Mussel, Ocean i Charcoal..
 • Polski ręcznik jest lepszy

  Tomasz Berski, dyrektor handlowy firmy Zwoltex
  Gama naszych odbiorców jest bardzo szeroka – produkty sprzedajemy przede wszystkim przez sklepy oraz hurtownie detaliczne, skąd trafiają do zwykłych klientów. Oni stanowią naszą główną grupę odbiorców, choć ostatnio do swojej oferty systematyczne dołączamy wyroby ekskluzywne – np. grubsze ręczniki, by sprostać oczekiwaniom klientów o najwyższych wymaganiach. Realizujemy też oczywiście indywidualne zamówienia na ręczniki dla firm, klubów sportowych, hoteli. Nie zdarzyło się nam jednak realizować zamówień np. dla firm produkujących inne wyposażenie łazienkowe. Jesteśmy liderem na rynku krajowym i jednym z czołowych producentów wyrobów frotowych w Europie. Na polskim rynku raczej nie mamy większej konkurencji – w tym segmencie także import nie stanowi dla nas większego problemu. Produkty chińskie oraz niemieckie (które zwykle też są produkowane w Chinach) zwykle znacznie ustępują jakością naszym wyrobom i na tym polu skutecznie z nimi konkurujemy.
 • Zasłony głównie na eksport

  Piotr Augustyniak, współwłaściciel firmy Wela
  Nasza firma od początku lat 90. specjalizuje się w produkcji  zasłonek prysznicowych. Aktualnie 70% naszej produkcji trafia na rynki zachodnie – do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec. Działają tam nasze przedstawicielstwa oraz firmy partnerskie, które w swojej ofercie mają dostępną całość naszej oferty. W Polsce nasze produkty są dostępne w ponad 500 sklepach detalicznych, trafiają też do hurtowni oraz salonów wyposażenia łazienek. Te ostatnie jednak nie stanowią znaczącego kanału sprzedaży - w przypadku produktów takich jak nasze decydującym czynnikiem jest wielkość dostępnej na miejscu oferty, tak by klient mógł wybrać najodpowiedniejszy dla siebie wzór, rozmiar, rodzaj materiału. Zasadą jest, że im więcej towaru mamy na sklepie, tym więcej go sprzedajemy. Dlatego istotna jest dla nas współpraca z marketami.

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA