REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Brodziki prysznicowe - jakie są trendy rynkowe? Co decyduje o wyborze?

  • Autor: Katarzyna Masłowska
  • 13 gru 2017 15:00
Brodziki prysznicowe - jakie są trendy rynkowe? Co decyduje o wyborze?
Seria brodzików Helios została stworzona z kompozytu Stonex zawierającego rozdrobnione skały dolomitowe. Fot. Roca
Brodziki prysznicowe - jakie są trendy rynkowe? Co decyduje o wyborze?
Brodziki prysznicowe - jakie są trendy rynkowe? Co decyduje o wyborze?

Kabina z brodzikiem to wciąż popularne rozwiązanie na urządzenie strefy prysznica. Współcześnie produkowane modele dobrze wpisują się w oczekiwania klientów, którzy coraz częściej stawiają na minimalistyczny wystrój i skłaniają się ku trendowi niskich brodzików lub całkowitej z nich rezygnacji.

REKLAMA

Producenci oceniają, że popularność rozwiązań bez brodzika, z odpływem liniowym wciąż wzrasta, jednak nie upatrują w tym dużego zagrożenia. Obrazowo tę sytuację opisuje Maciej Radwański, Sales & Marketing Executive z firmy Besco.

"Faktycznie, w ostatnich latach dość popularne jest montowanie kabiny prysznicowej bezpośrednio na płytkach, z zastosowaniem odpływu liniowego, słyszy się więc opinie, że wpływa to niekorzystnie na segment produkcji brodzików, dla których odpływy stanowią alternatywę. Jako producent brodzików i kabin prysznicowych, nie zauważyliśmy jednak, by odbiło się to na sprzedaży naszych produktów, jako kompletów. Myślę, że wynika to głównie z tego, że cały czas dywersyfikujemy swój asortyment, zarówno w zakresie brodzików prysznicowych, jak i kabin. Nieustannie badamy rynek, oczekiwania Klientów, modne materiały, wzory, itp." - opowiada Maciej Radwański.

"Mając własną modelarnię oraz formiernię, a także opcję produkcji brodzików w kilku technologiach, jesteśmy w stanie niemalże w czasie rzeczywistym reagować na zmieniającą się modę. W taki sposób możemy oferować produkty najwyższej jakości, w korzystnej cenie i co ważne, zgodne z aktualnie obowiązującymi trendami w zakresie wzornictwa. Uważam, że częstym powodem instalacji odpływu liniowego, są trudności ze znalezieniem odpowiedniego brodzika. Podsumowując mogę więc powiedzieć, że my nie odczuliśmy skutków tego trendu, mam też nadzieję, że dzięki odpowiednio dobranej strategii, nigdy ich nie odczujemy" - dodaje.

Dla architektów wnętrz i klientów indywidualnych nowocześnie zaaranżowana łazienka to połączenie dobrego designu oraz funkcjonalności. Coraz częściej pojawiają się w niej rozwiązania interesujące pod względem wzorniczym, ale i zapewniające użytkownikom komfortowe korzystanie z nich. Stąd szczególnym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania bezbrodzikowe z zastosowaniem odpływów liniowych jak też brodziki prysznicowe płaskie, montowane na równi z podłogą, gdyż pozwalają on na kreatywne zaaranżowanie przestrzeni łazienkowej.

Nie bez znaczenia jest też łatwy i szybki montaż. Potwierdzają to też słowa Anny Słowińskiej-Owczarek, menedżera produktu w firmie Deante: ”Część klientów decyduje się na ciekawe rozwiązanie kompromisowe: minimalistyczny niski brodzik, który można zamontować na podłodze lub bezpośrednio na wylewce, aby zrównać krawędź brodzika z poziomem posadzki."

Co jednak, poza obowiązująca modą, decyduje o wyborze typu brodzika?

Pierwszym ważnym czynnikiem jest koszt: zaciera się różnica cenowa między brodzikami konglomeratowymi i akrylowymi dobrej jakości, nie jest tak wielka jak jeszcze kilka lat temu. W przypadku najtańszych modeli różnica ta wynosi kilkaset złotych, więc klientów łatwiej jest przekonać do rozwiązań wykonanych z mieszanek mineralnych.

Także w przypadku tańszych konglomeratów, producentom udało się wypracować rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że te wyroby również długo zachowują swoje parametry jakoś jakościowe i wizualne. Warto zaznaczyć, że brodzik z prawdziwego akrylu, odporny na zabrudzenia i zarysowania, wykonany na odpowiedniej podbudowie, kosztuje mniej więcej tyle samo, co brodzik konglomeratowy.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA