REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Shutterstock

Minimalnie spadły ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni - podała Grupa PSB w swoim comiesięcznym raporcie.

REKLAMA

W sierpniu 2015 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 7 grupach, najbardziej silikatów (+2,4%), a minimalnie izolacji termicznych, stolarki otworowej, parapetów, drewna i materiałów drewnopochodnych, mat. ściennych ceramicznych, suchej zabudowy i chemii budowlanej. W 4 grupach ceny spadły, najbardziej pokryć i folii dachowych, rynien (-3,8%) oraz izolacji wodochronnych (-1,3%), a o mniej niż 1% gazobetonów oraz narzędzi i sprzętu budowlanego.

W kategorii „inne” wzrosły ceny farb, lakierów, tapet (+3%), bram, ogrodzeń (+1,2%) oraz cementu, wapna (+0,2%). Minimalnie spadły ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni. Nie zmieniły się ceny kostki brukowej.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-VII 2015 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 12,6%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 13,8%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 11,7%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 1,6%.

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w sierpniu 2015 r. były o 1,4% wyższe niż przed rokiem oraz o 11% niższe niż w lipcu 2015 r. Sprzedaż po ośmiu miesiącach 2015 roku była wyższa o 6% od analogicznego okresu roku poprzedniego.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA