REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ceny materiałów budowlanych w kwietniu 2016

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 13 maj 2016 13:53
Ceny materiałów budowlanych w kwietniu 2016
PSB Mrówka w Świnoujściu
Ceny materiałów budowlanych w kwietniu 2016

W kwietniu 2016 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 9 grupach. Nie zmieniły się ceny płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek.

REKLAMA

W kwietniu 2016 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 9 grupach, w tym suchej zabudowy (+3,5%), izolacji wodochronnych (+3,4%), materiałów ściennych ceramicznych (+1,9%), gazobetonów (+1,2%), chemii budowlanej (+1%) oraz o mniej niż 1% izolacji termicznych, stolarki otworowej, parapetów, narzędzi i sprzętu budowlanego oraz silikatów. Spadły ceny pokryć i folii dachowych, rynien (-0,9%) oraz drewna i mat. drewnopochodnych (-0,5%).

W kategorii „inne” wzrosły ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+1%) oraz cementu, wapna (+0,3%). Spadły wyraźnie ceny farb, lakierów, tapet (-8,1%). Nie zmieniły się ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, bram, ogrodzeń oraz kostki brukowej.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w I kwartale 2016 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 9,7%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 9,1%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 7,9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 12,2%.

(źródło: Grupa PSB)


PSB
REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA