REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ceny materiałów budowlanych w kwietniu (według PSB)

  • Autor: Redakcja RynekLazienek.pl
  • 15 maj 2017 17:17
Ceny materiałów budowlanych w kwietniu (według PSB)
Trendy zmian cen IV/2017. Rys. PSB
Ceny materiałów budowlanych w kwietniu (według PSB)

Przychody Grupy PSB Handel S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w kwietniu 2017 r. były o 2% wyższe niż przed rokiem oraz o 24% niższe niż w marcu 2017 r.

REKLAMA

Jest to głównie efekt wysokiej sprzedaży w marcu związany z Targami PSB oraz wyraźnego ożywienia popytu po lutowym załamaniu. Sprzedaż po czterech miesiącach 2017 r. była wyższa o 13% od analogicznego okresu roku poprzedniego.

W kwietniu 2017 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, spadły ceny w 5 grupach wyrobów, najbardziej farb, lakierów, tapet (-2,8%) oraz narzędzi i sprzętu budowlanego (-2%), a minimalnie izolacji termicznych, chemii budowlanej i mat. ściennych – ceramicznych. Wzrosły ceny w 9 grupach, najbardziej silikatów (+2,2%) i suchej zabudowy (+2%). Nie zmieniły się ceny stolarki otworowej, parapetów, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w I kwartale 2017 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 42,8%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 32,3%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 28,9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 19%.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA