Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ceny materiałów budowlanych we wrześniu

  • Autor: redakcja magazynu Łazienka
  • 13 paź 2014 10:31
Ceny materiałów budowlanych we wrześniu
Mrówka w Jędrzejowie / fot. Grupa PSB
Ceny materiałów budowlanych we wrześniu

Grupa PSB poinformowała o trendach zmian cen materiałów budowlanych we wrześniu 2014 i przychodach Grupy. Ceny wyposażenia łazienek wciąż bez zmian.

REKLAMA

We wrześniu 2014 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny pokryć i folii dachowych, rynien (+0,9%), chemii budowlanej (+0,4%) oraz drewna i mat. drewnopochodnych (+0,4%). Spadły ceny silikatów (-2,6%), narzędzi i sprzętu budowlanego (-1,4%), gazobetonów (-1,1%), izolacji wodochronnych (-0,7%) i termicznych (-0,4%) oraz mat. ściennych ceramicznych (-0,1%). W pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły jedynie ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+0,1%). Natomiast spadły ceny farb, lakierów, tapet (-0,6%) oraz cementu, wapna (-0,3%). Nie zmieniły się ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, wyrobów stalowych, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie styczeń-sierpień 2014 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 15,6%, ale w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 0,9%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 16,5%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 3,5%.

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych we wrześniu 2014 r. były o 9% wyższe niż przed rokiem oraz o 15% wyższe niż w sierpniu 2014 r. Sprzedaż po dziewięciu miesiącach 2014 r. była wyższa o 14% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.


(źródło: PSB)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA