REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ceramika Paradyż w liczbach

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 06 lis 2012 12:58
Ceramika Paradyż w liczbach
Ceramika Paradyż w liczbach
Ceramika Paradyż w liczbach
Ceramika Paradyż w liczbach
Ceramika Paradyż w liczbach
Ceramika Paradyż w liczbach
Ceramika Paradyż w liczbach
Ceramika Paradyż w liczbach

Ponad 23 lata doświadczenia, trzy główne marki – Paradyż, Kwadro i My Way by Paradyż Group, pięć zakładów produkcyjnych, ponad 200 kolekcji w ofercie produktowej, 40 rynków eksportowych i 1800 pracowników – taka właśnie jest Ceramika Paradyż.

REKLAMA

Ceramika Paradyż to firma z ponad 23-letnim doświadczeniem, której produkty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem w Polsce oraz blisko 40 krajach na świecie. Powstają obecnie w 5 nowoczesnych zakładach zlokalizowanych w Tomaszowie Mazowieckim, Wielkiej Woli oraz Opocznie. Ich łączne moce produkcyjne to obecnie ponad 30 mln m² produktów rocznie. 

INWESTYCJE ZA 250 MLN ZŁOTYCH

W ramach rozpoczętego w 2010 roku 4-letniego planu inwestycyjnego, Ceramika Paradyż zmodernizowała w pierwszej kolejności swój najstarszy zakład – ZP Wielka Wola – tworząc jednocześnie ZP Wielka Wola 2. Na inwestycje związane z tym etapem modernizacji Zarząd firmy przeznaczył 136 milionów złotych. Do 2013 roku planowane jest zakończenie prac w tym zakładzie, których łączny koszt wyniesie ok. 185 milionów złotych. Wszystkie zmiany pozwolą na usprawnienie produkcji, podniesienie innowacyjności oraz zwiększenie konkurencyjności firmy. W skutek zastosowania nowoczesnych maszyn i urządzeń, możliwa jest już produkcja najwyższej jakości wysoko przetworzonych gresów szkliwionych w dużych formatach, m.in. 120x60 cm.

Natomiast dzięki nakładom inwestycyjnym w wysokości 20 mln złotych, Zakład w Tomaszowie Mazowieckim wyposażony został w nowoczesne maszyny do produkcji m.in. wielkoformatowych, polerowanych płytek gresowych, odwzorowujących naturalne kamienie. W związku z tą zmianą zatrudnienie w zakładzie wzrosło o 23%, co dało 40 nowych miejsc pracy. Kolejnym krokiem modernizacji firmy było unowocześnienie zakładu produkcyjnego w Opocznie. Wyposażono go w maszyny umożliwiające druk cyfrowy na szkle z wykorzystaniem nanopigmentów.

TYLKO 7,2 MM

W ubiegły roku, rozszerzając markę My Way by Paradyż Group, Ceramika Paradyż wprowadziła do swojej oferty płytki pocieniane, które mają tylko 7,2 mm grubości. Wykonane w ekologicznej technologii FIT, charakteryzują się, pomimo niewielkiej grubości, doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi i jakościowymi. Zyskują także coraz większe uznanie wśród specjalistów z branży – glazurników, płytkarzy – ponieważ są lżejsze oraz łatwiejsze w obróbce, transporcie i magazynowaniu. Do ich produkcji zużywa się również mniej materiału, co przekłada się na redukcję CO2 emitowanego do atmosfery. 

40 NOWYCH KOLEKCJI

W 2012 roku Ceramika Paradyż zaplanowała wprowadzenie na rynek aż 40 nowych kolekcji! Uzyskanie tak bogatej oferty różnorodnych stylistycznie płytek, z szerokim wyborem elementów dekoracyjnych jest możliwe dzięki zastosowaniu przez firmę nowatorskiej technologii nadruku, która polega na łączeniu w niektórych kolekcjach druku tradycyjnego rotocolor oraz cyfrowego. Dzięki temu pytki odwzorowują m.in. naturalny kamień, nawet w najdrobniejszych szczegółach. Ostatnią nowością jest nadruk cyfrowy na szklanych dekoracjach z użyciem nanopigmentów, które są już dostępne w sprzedaży jako elementy kolekcji w formacie 20x60 cm. Możliwość tworzenia bogatej palety kolorystycznej oraz powierzchni płytek pozwala klientom urządzać przestrzeń zgodnie nie tylko z ich potrzebami, ale i najbardziej fantazyjnymi pomysłami. Na uwagę zasługują niewątpliwie kolekcje uniwersalne m.in. modularne, wysoko przetworzone gresy w formatach 45x90 cm, 45x45 cm, 60x60 cm oraz 30x60 cm. 

PŁYTKI I WNĘTRZA W 3D


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA