REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ceramika Tubądzin wybuduje fabrykę w Sieradzu

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 26 lis 2015 22:50
Ceramika Tubądzin wybuduje fabrykę w Sieradzu
Od lewej Tomasz Sadzyński prezes ŁSSE, Paweł Osiewała Prezydent Sieradza, Andrzej Wodzyński założyciel i właściciel Grupy Tubądzin. / fot. Tubądzin

Grupa Tubądzin wybuduje w Sieradzu nową fabrykę. Linia produkcyjna płytek ceramicznych ruszy już za rok, a zatrudnienie znajdzie w nowym zakładzie ponad 100 osób.

REKLAMA

To już czwarte zezwolenie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Tym razem w Podstrefie Sieradz, Grupa Tubądzin zainwestuje ponad 135 mln zł oraz utworzy co najmniej 107 miejsc pracy.

Gdy w kwietniu pierwszy raz zjawił się u mnie prezes Wodzyński, rzucił hasło budowy fabryki, wiedziałem że to szczęśliwe spotkanie. Na prawie 7 ha powstanie zakład, który będzie katalizatorem dla kolejnych inwestycji – oceniał podczas konferencji prasowej Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

W związku z budową nowego zakładu produkcyjnego Grupa Tubądzin zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości przekraczającej 135 mln zł (do połowy 2019 r.), zatrudnić przynajmniej 107 nowych pracowników (do końca 2017 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na tym poziomie do końca 2022 r.

Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą – budowa nowej fabryki ma się rozpocząć w styczniu. Linia produkcyjna miałaby ruszyć w październiku przyszłego roku. Wśród zatrudnionych znajdą się pracownicy produkcji, mechanicy ale też informatycy i technolodzy. Tych ostatnich już teraz kształci dla firmy, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Na pewno osoby, które zostaną zatrudnione w nowym zakładzie będą musiały przejść przeszkolenie w zakładach już istniejących - tłumaczy Andrzej Wodzyński założyciel i właściciel Grupy Tubądzin. I dodaje, że Jego marzeniem było ulokowanie inwestycji w Sieradzu. – Od ponad 30 lat mieszkam w Sieradzu, czuję się sieradzaninem (…) Są tu bardzo sprzyjające warunki do biznesu – mówił.

Podczas konferencji prasowej podkreślano potencjał inwestycyjny Miasta, zwłaszcza w odniesieniu do małych i średnich przedsiębiorstw. Niebawem inny inwestor ma ulokować w mieście swój kapitał i dać zatrudnienie. Do 4 grudnia zainteresowane firmy mogą składać oferty w przetargu na "nabycie niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefa Sieradz, Kompleks 5, w Sieradzu, przy ul. Dworskiej". Powierzchnia terenu, który wystawiony jest na sprzedaż wynosi 2,9735 ha z 5,1712 ha, który zajmuje cały kompleks 5. Prezydent Sieradza nie chciał zdradzić więcej szczegółów.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA