REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Deftrans uczy klientów montować samodzielnie meble (i robi to online)

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 28 lis 2017 13:20
Deftrans uczy klientów montować samodzielnie meble (i robi to online)
Fot. Deftrans

Producent mebli łazienkowych, firma Deftrans, postanowił wykorzystać Internet w celu ułatwienia klientom montażu mebli ze swojej oferty.

REKLAMA

Wychodząc naprzeciw sytuacjom, z którymi borykają się klienci, kupujący meble do samodzielnego montażu, firma Deftrans przygotowała serię filmów animowanych – instrukcji pokazujących, jak w prosty i przystępny sposób wykonać te elementy montażu szafek łazienkowych i kuchennych, które sprawiają najwięcej kłopotu.

Przygotowując się do realizacji filmów, Deftrans przeprowadził szereg badań wśród użytkowników, aby zdiagnozować, które momenty podczas montażu są najtrudniejsze i najbardziej kłopotliwe. Badania obejmowały zarówno czytelność i zrozumienie instrukcji montażu, dołączanej do zestawu mebli, jak i cały proces montażu mebli łazienkowych i kuchennych.

Efektem przeprowadzonych badań było przeprojektowanie instrukcji dołączanych do mebli, by były bardziej czytelne i zrozumiałe dla klientów firmy. Następnie zidentyfikowano te etapy montażu, które najczęściej wykonywane są wadliwie, powodując reklamacje mebli. To właśnie dla tych newralgicznych fragmentów postanowiono nakręcić krótkie animowane filmy instruktażowe, które w zabawny ale wyczerpujący sposób pokazują prawidłowy sposób wykonania danej czynności.

Choć podczas oglądania filmów nie da się zmontować mebli od A do Z, są one jednak doskonałym uzupełnieniem instrukcji montażu dołączanej do mebli. Pozwalają wielokrotnie obejrzeć te fragmenty związane z montażem szafki, które mogą wydawać się trudne lub niezrozumiałe, sprawiając, że sam montaż skraca się do przyjemnej i satysfakcjonującej chwili.
Filmy znajdują się na kanale marki Deftrans w serwisie Youtube oraz na stronie firmy www.deftrans.com.pl w dziale Filmy instruktażowe.

Przykładowy film instruktażowy: 

Filmy ilustrują zarówno etap przygotowania do montażu mebli, by praca przebiegała satysfakcjonująco, bez niezamierzonego uszkodzenia elementów mebli, jak i sposób montażu korpusów poprzez mimośrody czy konfirmaty, sposoby montażu i regulacji zawiasów drzwi i prowadnic szuflad (kulkowej, rolkowej i soft-close), prawidłowego kątowania mebli, montażu do ściany, montażu umywalki czy lustra z panelem oświetleniowym, kończąc na wskazówkach odnośnie prawidłowej konserwacji i czyszczeniu.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA