Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Designerskie pomysły na prysznic

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 02 wrz 2013 10:46
Designerskie pomysły na prysznic
Axor WaterDream stworzony przez Sofię Lagerkvist, Charlotte von der Lancken I Anne Lindgren z grupy Front pozwala doświadczać drogę, jaką przebywa woda w instalacji, w swojej najprostszej formie. fot. Hansgrohe

Zaproszenie do tej edycji Axor WaterDream Nendo i grupy Front, zaowocowało dwiema, diametralnie różnymi instalacjami, których tematem był prysznic.

REKLAMA

Axor WaterDream stworzony przez Sofię Lagerkvist, Charlotte von der Lancken I Anne Lindgren z grupy Front pozwala doświadczać drogę, jaką przebywa woda w instalacji, w swojej najprostszej formie. - Front pokazuje jak coś, co zwyczajowo jest maskowane może stać się wartością estetyczną i pożądaną - mówi Philippe Grohe, szef marki Axor. 

- Wykorzystałyśmy nasze osobiste doświadczenia i zdecydowałyśmy, że chcemy skupić się na aspekcie technicznym, na tym co zwyczajowo ukrywane jest w ścianie - wyjaśnia Charlotte von der Lancken. - Ważna była dla nas świadomość chronologii i tego co pojawiło się w łazience jako pierwsze – to była właśnie instalacja.
Oki Sato (Nendo) w swoim projekcie Axor WaterDream balansuje pomiędzy tym co oczywiste a zaskakujące. - Moim celem było połączenie tego co najbardziej pierwotne w przestrzeni mieszkalnej, czyli światła z wodą. To pozwoliło dodać prysznicowi nowe znaczenie, jakiego dotąd nie znaliśmy. W rezultacie powstał przedmiot, który nie jest tylko prysznicem, ani tylko lampą, ale dwugłową hybrydą – jest połączeniem światła i wody w jednym i na stałe - mówi 35-letni Sato.

- To naturalne połączenie światła i wody zaciera granice pomiędzy pomieszczeniami, które są zwyczajowo rozdzielone - podsumowuje Philippe Grohe.

(opr. mm)

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA