REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Federacja Przedsiębiorców Polskich popiera Konstytucję Biznesu

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 13 marz 2017 19:14
Federacja Przedsiębiorców Polskich popiera Konstytucję Biznesu
Fot. Shutterstock

We wtorek, 7 marca, Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) opublikowała komunikat, w którym poparła rządowy projekt Konstytucji Biznesu. Oto co powiedział o nim przewodniczący FPP, Marek Kowalski.

REKLAMA

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) podkreśliła, że proponowane rozwiązania – w tym eliminacja biurokracji i niepotrzebnych obowiązków formalnych – spotykają się z aprobatą środowiska biznesu i stanowią krok w kierunku dynamizacji polskiego PKB.

Marek Kowalski, przewodniczący FPP.
Marek Kowalski, przewodniczący FPP.
„Jak uczy doświadczenie, nawet najdoskonalsze przepisy pozbawione procedur kontroli ich realizacji mogą okazać się nieskuteczne. Projektodawca przewidując taką ewentualność proponuje – nieznane dotąd w Polsce – mechanizm zabezpieczający, w postaci Rzecznika Przedsiębiorców. Ma on stać na straży zasad, na których powinny opierać się relacje między przedsiębiorcami a organami władzy publicznej. Tylko takie rozwiązanie może instytucjonalnie zagwarantować rzeczywiste stosowanie zapisów zawartych w Prawie Przedsiębiorców. Polscy przedsiębiorcy mają świadomość, że kolejne rządy dążyły do tworzenia zapisów korzystnych dla podmiotów gospodarczych, ale nie spełniały one swojej roli w zderzeniu z aparatem urzędniczym. Przykładem może być ostatnia zmiana wprowadzona przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, której zadaniem było rozstrzyganie na korzyść przedsiębiorców wszelkich wątpliwości w interpretacji prawa skarbowego. Okazało się jednak, że przez cały okres obowiązywania ustawy, do dziś urzędnicy nigdy „nie mieli wątpliwości”, w wyniku czego przedsiębiorcy pozbawieni byli realnej możliwości dochodzenia swoich praw” – mówi Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Źródło: Federacja Przedsiębiorców Polskich


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA