REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Geberit zdradza plany na 2016 rok

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 19 kwi 2016 12:05
Geberit zdradza plany na 2016 rok
fot. Geberit

Rok finansowy 2016 w Grupie Geberit upłynie w dalszym ciągu pod wpływem integracji działalności Sanitec. Ważna będzie też  intensywna penetracja rynków, na których wyroby i technologie firmy są wciąż niedostatecznie reprezentowane.

REKLAMA

Sytuacja w przemyśle budowlanym pozostanie wymagająca. Poszczególne regiony i sektory budowlane rozwijają się w sposób bardzo zróżnicowany. W Europie pewne znaki wskazują na możliwość ustabilizowania się przemysłu budowlanego. 

Wahania kursu franka szwajcarskiego będą nadal wpływać na sprzedaż i zyski. W pierwszej połowie 2016 roku poziom cen surowców powinien być nieco niższy od poziomu cen w analogicznym okresie poprzedniego roku – głównie ze względu na niższe ceny metali przemysłowych i specjalnych tworzyw sztucznych. - W tak niepewnym środowisku nieuprawnione jest podawanie bardziej szczegółowych prognoz - czytamy w raporcie.

Przewiduje się, że na rok finansowy 2016 Grupy Geberit w dalszym ciągu wpływać będzie integracja działalności Sanitec. Równie ważne stanie się położenie nacisku na codzienną aktywność Geberit, która – według prognoz firmy – będzie wymagającym przedsięwzięciem ze względu sytuację na europejskich rynkach budowlanych. Cel będzie polegał na dostarczaniu przekonywujących usług na wszystkich rynkach z nowym wspólnym zespołem sprzedażowym i, jak w poprzednich latach, zdobywaniu udziałów w rynku.

Główny nacisk zostanie położony na uzgodniony marketing nowych wyrobów wprowadzonych w poprzednich latach, bardziej intensywną penetrację rynków, na których wyroby i technologie Geberit są wciąż niedostatecznie reprezentowane, oraz na bardzo obiecujący segment biznesowy obejmujący kabiny prysznicowe i toalety.

Zgodnie ze strategią Geberit działaniom tym będą towarzyszyć starania podejmowane w celu ciągłej optymalizacji procesów biznesowych. Rada Dyrektorów i Zarząd Grupy są przekonane, że spółka jest dobrze przygotowana na nadchodzące możliwości i wyzwania. Oferowane możliwości wynikające z połączenia wiedzy technicznej w dziedzinie technologii sanitarnej “za ścianą” i umiejętności tworzenia projektów “przed ścianą” mają być wykorzystane.

Doświadczeni i silnie zmotywowani pracownicy, wiele wprowadzonych w ostatnich latach na rynek obiecujących wyrobów oraz pomysły na wyroby na bardziej odległą przyszłość, oszczędna i zorientowana na rynek organizacja, nawiązana współpraca oparta na zaufaniu w relacjach z naszymi partnerami rynkowymi w przemyśle i handlu, a także trwałe i solidne podstawy finansowe Grupy po nabyciu Sanitec - w tych cechach i atutach firma upatruje szans na sukces w 2016 roku.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA