REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Bosch odnotowała wzrost dochodu o 24%

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 27 kwi 2016 13:48
Grupa Bosch odnotowała wzrost dochodu o 24%
Grupa Bosch w 2015 r. zanotowała rekordowe obroty na poziomie 70,6 mld euro, a wzrost dochodu wyniósł 24% czyli do 4,6 mld euro. W 2016 r. spodziewany wzrost obrotów Bosch ma się zmieścić w przedziale 3-5%. Fot. Shutterstock
Grupa Bosch odnotowała wzrost dochodu o 24%
Grupa Bosch odnotowała wzrost dochodu o 24%
Grupa Bosch odnotowała wzrost dochodu o 24%

Grupa Bosch w ramach której produkowane jest m.in. sprzęt AGD do łazienek, jak np. pralki, suszarki, jak i energooszczędne instalacje grzewcze tj. pompy ciepła oraz elektronarzędzia odnotowuje bardzo dobre wyniki finansowe.

REKLAMA

Po rekordowym pod względem obrotów roku 2015, Bosch zamierza utrzymać wzrost także w roku bieżącym. Pomimo umiarkowanych prognoz dotyczących koniunktury gospodarczej oraz niepewnej sytuacji geopolitycznej, koncern spodziewa się w 2016 r. wzrostu obrotów w przedziale 3 do 5% i dąży do osiągnięcia większej dynamiki wzrostu niż rynki, na których prowadzi działalność.

W pierwszych trzech miesiącach 2016 r., przy umiarkowanej koniunkturze gospodarki światowej, obroty Bosch wzrosły o prawie 3% (o 4% z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut) w porównaniu do bardzo silnego wzrostu w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Consumer Goods: dwucyfrowy wzrost obrotów

Sektor Consumer Goods rozwijał się w ubiegłym roku bardzo pomyślnie. W 2015 obroty tego sektora Bosch wyniosły 17,1 mld EUR. Po raz pierwszy w wynikach finansowych uwzględnione zostały obroty spółki BSH Hausgeräte w wysokości ok. 12,6 mld euro.

Korzystnie rozwijała się działalność operacyjna zarówno działu sprzętu AGD, jak i działu branżowego Power Tools. Obroty zwiększyły się w stosunku do roku poprzedniego o ok. 10% (z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut: 5,7%).

Energy and Building Technology: dynamiczny wzrost 

W minionym roku sektor Energy and Building Technology znacząco zwiększył swoje obroty w porównaniu do roku 2014. Obroty wzrosły o 11%, do 5,1 mld EUR (z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut: 7,2%).


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA