Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Geberit podsumowała I połowę 2014

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 15 sie 2014 08:41
Grupa Geberit podsumowała I połowę 2014
Główna siedziba Geberitu w Rapperswill-Jona / fot. Geberit
Grupa Geberit podsumowała I połowę 2014
Grupa Geberit podsumowała I połowę 2014
Grupa Geberit podsumowała I połowę 2014
Grupa Geberit podsumowała I połowę 2014

Grupa Geberit poinformowała o swoich wynikach finansowych za pierwszą połowę 2014 roku. Na wielu rynkach odnotowała wzrosty sprzedaży – dwucyfrowe m.in. w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie.

REKLAMA

Sprzedaż Grupy wzrosła o 7,1% do 1256,4 milionów CHF. W walutach lokalnych, stanowi to wzrost o 8,6%. Zysk operacyjny wzrósł o 16,6% do 315,6 milionów CHF, a zysk netto wzrósł o 16,9% do 272,7 milionów CHF.

Wzrost sprzedaży na europejskim rynku wyniósł 8,4% (po uwzględnieniu różnic kursowych). Dwucyfrowy wzrost odnotowano w Wielkiej Brytanii / Irlandii (+ 20,2%), Europie Środkowej i Wschodniej (+ 12,9%) , Niemczech (+ 11,0%). znaczny wzrost sprzedaży odnotowano również w Szwajcarii (+ 9,2%), na Półwyspie Iberyjskim (+ 7,1%), w Austrii (+ 6,7%), Francji (+ 6,3%) oraz w krajach Beneluksu (+ 4,4%). Niewielki wzrost miał miejsce na rynku włoskim (+ 1,2%), natomiast kraje skandynawskie odnotowały spadek sprzedaży (-1,4%).

W Ameryce wzrost wyniósł 5,5%, na Bliskim Wschodzie/ Afryce (+ 16,6%), Dalekim Wschodzie i w krajach obszaru Pacyfiku (+ 11,7%).

Jak donosi Grupa Geberit - wyniki sprzedaży za pierwsze sześć miesięcy są wynikiem stabilnej sytuacji na wielu rynkach. Wpływ na wzrost sprzedaży miały również korzystne (lepsze niż w porównywalnym okresie 2013) warunki pogodowe w Europie w pierwszych miesiącach tego roku – sprzyjające budownictwu. Na wyniki pozytywnie wpłynął więc przede wszystkim zwiększony wolumen sprzedaży. Natomiast negatywny wpływ na wynik miały rabaty dla klientów i koszta związane z zatrudnieniem – rosnące pensje i zwiększona liczba pracowników.

Mimo zapowiadanego umiarkowanego wzrostu gospodarczego - jak podkreśla raport finansowy Grupy Geberit  -  rynek budowlany pozostaje w 2014 roku wyzwaniem, a sektory budowlane w poszczególnych krajach rozwijają się bardzo różnie. Z wyjątkiem kilku rynków, takich jak Niemcy, Szwajcaria i Wielka Brytania, które odnotowują pozytywne wyniki, większość obserwuje wyraźne spadki popytu. Jednak prognozuje się, że spadki te mają złagodnieć wraz z upływem roku.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA