REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Geberit raportuje stan integracji Sanitec w kwietniu 2016 r.

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 13 kwi 2016 08:08
Grupa Geberit raportuje stan integracji Sanitec w kwietniu 2016 r.
fot. Shutterstock

Z dniem 1 stycznia 2016 roku zakończyła się integracja struktur sprzedażowych połączonych firm. W roku 2016 zostanie położony nacisk na dalsze procesy harmonizacji i realizację synergii początkowych.

REKLAMA

- Sukces integracji to efekt długofalowych przygotowań, dzięki którym Grupa Geberit dostarcza obecnie kompleksowych rozwiązań w zakresie technologii sanitarnej oraz ceramiki i mebli łazienkowych - czytamy w komunikacie.

Działania integracyjne, które rozpoczęły się w drugim kwartale 2015 r., przebiegały zgodnie z planem. Do końca 2015 roku zakończone zostały główne prace organizacyjne. W szczególności osiągnięty został cel operacyjny polegający na prowadzeniu działań sprzedażowych na wszystkich rynkach jako jednolita spółka do 1 stycznia 2016 roku. W roku 2016 zostanie położony nacisk na dalsze procesy harmonizacji i realizację synergii początkowych.

W wyniku akwizycji koncernu Sanitec w 2015 roku, Grupa Geberit rozszerzyła swoją obecność w branży sanitarnej.

- Dotychczas, jako lider technologii sanitarnej w Europie, posiadała dominującą pozycję w zakresie produkcji i dystrybucji systemów sanitarnych i rurowych. Rezultatem przejęcia jest wzbogacenie portfolio o kategorię wyposażenia łazienek - ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny. Nowe marki w Grupie Geberit to KOŁO, Keramag oraz Keramag Design - czytamy w komunikacie prasowym Grupy.

Dzięki połączeniu w nowej ofercie handlowej grupy znalazły się produkty z asortymentu marek: Geberit, Geberit AquaClean, KOŁO, Keramag i Keramag Design. Połączone firmy oferują zintegrowaną opiekę sprzedażową, serwisową i gwarancyjną, co pozwala na uproszczenie realizacji projektu od planowania, przez implementację, aż po utrzymanie inwestycji. Dzięki integracji zwiększył się również wachlarz oferowanych produktów. 

Kalendarium akwizycji:

1 stycznia 2016 – rozpoczęcie prowadzenia działań sprzedażowych jako jednolita spółka na wszystkich rynkach

7 kwietnia 2015 – Przemysław Powalacz obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu Geberit w Polsce. Rozpoczęcie procesu integracji struktur sprzedaży, marketingu oraz m.in. finansów i kadr. Znika nazwa Sanitec.

4 lutego 2015 – UOKiK wydaje zgodę na przejęcie na polskim rynku. Osobne zgody zostały wydane przez urzędy antymonopolowe Niemiec, Holandii, Austrii i Francji

14 października 2014 – Grupa Geberit ogłasza przejęcie koncernu Sanitec na wszystkich rynkach


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA