REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Paradyż zainwestowała w nową linię produkcyjną do płytek wielkoformatowych

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 20 sty 2017 09:18
Grupa Paradyż zainwestowała w nową linię produkcyjną do płytek wielkoformatowych
fot. SACMI

Grupa Paradyż już wiosną tego roku uruchomi w jednej ze swoich spółek - Paradyż Sp. z o.o. - nową linię do produkcji płytek wielkoformatowych. Technologia Continua+, autorstwa firmy Sacmi, włoskiego producenta maszyn ceramicznych, otwiera przed firmą nowe możliwości produkcyjne.

REKLAMA

Continua+ umożliwia produkcję wielkoformatowych slabów i płytek gresowych w szerokim zakresie formatów (m.in 75cm x 75 cm, 75 cm x 150 cm, 20 cm x 120 cm, 120 cm x 240 cm) oraz grubości (od 3 do 20 mm), zróżnicowanych pod względem powierzchni, jak i o wyższych parametrach użytkowych, nieosiągalnych przy tradycyjnych produktach. Zastosowanie nowoczesnego systemu zasypników i cyfrowego nadruku na sucho gwarantuje nowe możliwości zdobnicze powierzchni płytek.

Technologia Continua+ charakteryzuje się wysoką wydajnością. Zmiana produkowanego formatu czy parametrów, takich jak np. grubość, wymaga jedynie modyfikacji ustawień oprogramowania, a nie jak w przypadku tradycyjnej metody, zamknięcia linii produkcyjnej i wymiany formy na nową.

Produkcja metodą walcową, odbywająca się w sposób ciągły, przyspiesza proces produkcyjny. Wpływa to m.in. na optymalizację czasu i kosztów, wynikającą ze zmniejszonego zapotrzebowania na energię, w porównaniu do tradycyjnych pras.

Z kolei zastosowanie najnowszej generacji, ekologicznego pieca, obniża zużycie potrzebnej ilości dostarczanego do wypału ciepła o 15%. W pełni zautomatyzowany system kontroli wypału oraz pracy pieca EKO pozwala również na poprawę parametrów wypalanych płytek, w szczególności w zakresie ich planimetrii.

Instalacja linii produkcyjnej Continua+ w Zakładzie Produkcyjnym Paradyż Sp. z o.o rozpoczęła się pod koniec listopada 2016 roku. Pierwsze próby produkcyjne zaplanowano w połowie lutego 2017 roku. Rozpoczęcie produkcji płytek w oparciu o nowoczesną technologię planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.   


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA