Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa PSB: Trendy zmian cen materiałów budowlanych w lipcu 2015

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 12 sie 2015 13:46
Grupa PSB: Trendy zmian cen materiałów budowlanych w lipcu 2015
fot. Shutterstock

W lipcu 2015 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 5 grupach - raportuje Grupa PSB. Minimalne wzrosły ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni.

REKLAMA

W lipcu 2015 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 5 grupach, najbardziej silikatów (+3,2%), a mniej niż o 1% izolacji termicznych, pokryć i folii dachowych, rynien, drewna i materiałów drewnopochodnych oraz suchej zabudowy. W 4 grupach ceny spadły, najbardziej izolacji wodochronnych (-1%), a mniej niż o 1% gazobetonów, mat. ściennych ceramicznych i chemii budowlanej. Ceny stolarki otworowej, parapetów oraz narzędzi i sprzętu budowlanego nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły ceny farb, lakierów, tapet (+3,1%) oraz minimalnie płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni. Ceny cementu, wapna oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji minimalnie spadły. Nie zmieniły się ceny kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-VI 2015 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 13%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 12,8%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 11,2%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 0,8%.

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w lipcu 2015 r. były o ponad 6% wyższe niż przed rokiem oraz o 7% wyższe niż w czerwcu 2015 r. Sprzedaż po siedmiu miesiącach 2015 r. była wyższa o 7% od analogicznego okresu roku poprzedniego.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA