Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Shutterstock

Grupa PSB raportuje zmiany cen materiałów budowlanych w kwietniu 2015. Nie zmieniły się ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni.

REKLAMA

W kwietniu 2015 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 4 grupach, najbardziej silikatów (+1,9%), a minimalnie mat. ściennych ceramicznych, pokryć i folii dachowych, rynien oraz izolacji termicznych. W 6 grupach ceny spadły, najbardziej chemii budowlanej (-1,7%) oraz narzędzi i sprzętu budowlanego (-1,2%), w pozostałych 4 grupach nieznacznie. Ceny stolarki otworowej, parapetów nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły jedynie ceny farb, lakierów, tapet (+5,9%). Spadły ceny cementu, wapna (-1,2%) oraz minimalnie instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji. Nie zmieniły się ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w I kwartale 2015 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 13,3%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 15,3%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła minus 1,3%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 6,2%.

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w kwietniu 2015 r. były o 17% wyższe niż przed rokiem oraz o 10% wyższe niż w marcu 2015 r. Sprzedaż po czterech miesiącach 2015 roku była wyższa o ponad 11% od analogicznego okresu roku poprzedniego.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA