Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

GUS: Niewielki spadek w dynamice produkcji budowlano-montażowej

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 24 cze 2014 15:21
GUS: Niewielki spadek w dynamice produkcji budowlano-montażowej
Po wyeliminowaniu wpływu czynników sezonowych dynamika produkcji budowlano-montażowej w maju br. odnotowała niewielki spadek w porównaniu z kwietniem br. / fot. Shutterstock
GUS: Niewielki spadek w dynamice produkcji budowlano-montażowej

Według wstępnych danych realna produkcja budowlano-montażowa była w maju br. wyższa o 8,3%  niż w maju ub. roku i o 3,9% niższym w porównaniu z kwietniem br.

REKLAMA

Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób, była w maju br. o 10,0% wyższa niż przed rokiem (wobec spadku o 27,5% w maju ub. roku) i o 14,0% wyższa w porównaniu z kwietniem br.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 8,3% wyższym niż w maju ub. roku i o 3,9% niższym w porównaniu z kwietniem br. Zarówno w porównaniu do maja ub. roku, jak i kwietnia br. wzrost produkcji odnotowano we wszystkich działach budownictwa.

W stosunku do maja ub. roku w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty specjalistyczne produkcja wzrosła o 23,1%, w podmiotach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 9,5%, a w zajmujących się głównie wznoszeniem budynków - o 2,4%. W porównaniu z kwietniem br. produkcja budowlano-montażowa zrealizowana przez jednostki specjalizujące się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej wzrosła o 21,9%, w przedsiębiorstwach wykonujących roboty budowlane specjalistyczne - o 14,4%, a w realizujących głównie roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków - o 7,2%. 

W okresie styczeń-maj br. produkcja budowlano-montażowa była o 11,3% wyższa niż w analogicznym okresie ub. roku, kiedy notowano spadek o 21,5%. 

Źródło: Główny Urząd Statystyczny


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA