REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Handel na sportowo

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 20 kwi 2016 08:00
Handel na sportowo
fot. Anna Kłeczek

Choć to producenci w dominującej części angażują się w promocję poprzez sport (mają ku temu stosowne środki), to także firmy dystrybucyjne coraz śmielej wychodzą z taką formą działań marketingowych oraz społecznych.

REKLAMA

Warszawska firma KIM wspiera Akademię Młodego Piłkarza Warszawa-Radość, która prowadzi bardzo rozwiniętą sekcję piłkarską dla seniorow i młodzieży. Firma sponsoruje także pracę Jana Szczęsnego (brata Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu i syna reprezentacyjnego bramkarza Macieja Szczęsnego), który trenuje młodych bramkarzy. Aktywność na tym polu jest dla warszawskiego salonu uzupełnieniem szeregu działań o wymiarze prospołecznym – obok nauki, kultury czy akcji charytatywnych. Stanowią one stały element w funkcjonowaniu firmy.

Salon Estile z Piotrkowa Trybunalskiego z kolei od 2008 roku prowadzi kolarski Estile Racing Team, który specjalizuje się w wyścigach cross-country, maratonach i wyścigach wieloetapowych. W ogóle kolarstwo, to obok biegów chyba najchętniej wspierana przez salony dyscyplina sportowa. Wspierania i uprawiania, bo uczy współpracy w zespole oraz kontroli własnych możliwości. BLU Team Refleks (obecnie Milsport BLU Team) to amatorska grupa kolarska (MTB) składająca się głównie z pracowników firmy Refleks z Białegostoku (w składzie jest też oczywiście Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki),

W przypadku polskich firm z branży sanitarnej spektakularnych patronatów nad zespołami grającymi w najsilniejszych ligach nie uświadczymy. Do tego są potrzebne odpowiednio duże pieniądze oraz sportowiec, bądź zespół wart inwestycji. Najbliżej światowego poziomu jest rzeszowski BOZ, który współpracuje z miejscowym klubem siatkarskim Asseco Resovia Rzeszów. Logo firmy widnieje na spodenkach zawodników, którzy regularnie sięgają po mistrzostwo Polski oraz z sukcesami grają w europejskich pucharach.  


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA