REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Im jesteśmy starsi, tym bardziej cenimy łazienki

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 11 sie 2015 08:31
Im jesteśmy starsi, tym bardziej cenimy łazienki
fot. Arblu

Według sondażu przeprowadzonego przez GfK w Niemczech dla firmy Blue Responsibility, łazienka jest istotnym miejscem w domu. Jej rangę najbardziej doceniają osoby starsze, wieloosobowe gospodarstwa domowe oraz mieszkańcy wsi.

REKLAMA

Sondaż przeprowadzony przez Gfk w Niemczech wykazał, że dla ponad 50% Niemców łazienki są ważne. Co więcej - dalsze 37% uczestników badania opisało łazienkę jako pomieszczenie nawet bardzo ważne. Zaledwie 1,6% określiło łazienkę jako miejsce nieistotne.

Z badań wynika również, że łazienka ważniejsza jest z perspektywy kobiet - jej znaczenie doceniło 92,9% badanych pań, czyli więcej niż mężczyzn - w ich przypadku było to 84,2%.

Ranga łazienki wzrasta w wiekiem jej użytkowników. W grupie wiekowej 60+ aż 93,8% respondentów określiło to miejsce jako przynajmniej ważne, a więcej niż połowa wszystkich respondentów (53,8%) w wieku 60+ uznała łazienkę za bardzo ważną.

Zgodnie z wynikiem badań, na rangę łazienki w gospodarstwie domowym ma wpływ również jego liczebność. Łazienka jest ważna dla 81% osób żyjących w jednoosobowych gospodarstwach, podczas gdy w gospodarstwach składających się z czterech osób - dla 92,3%.

Szczególne znaczenie łazienka posiada także na wsi. W miejscowościach o liczbie mieszkańców mniejszej niż 5000 odgrywa największą rolę - przyznało to 91,1% badanych.

Badanie pokazuje, że łazienka stała się miejscem istotnym.

- Niemniej jednak, architekci, planiści, firmy budowlane i właściciele inwestycji poświęcają łazience wciąż za mało uwagi - zarówno pod względem wielkości tego pomieszczenia, jak i jakości jego wyposażenia - zauważa Wolfgang Burchard z Blue Responsibility.


REKLAMA

Komentarze

  • A w Polsce co dziesiąte mieszkanie nie ma łazienki. Jak to świadczy o tym, co dla nas jest ważne?
    • Higienista, 2015-08-13 14:04:38

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA