REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inwestorzy prywatni remontują łazienki latem (i robią to sami)

  • Autor: Redakcja RynekLazienek.pl
  • 20 cze 2017 12:11
Inwestorzy prywatni remontują łazienki latem (i robią to sami)
Fot. Okazje.info

Aż 27% respondentów ankiety przeprowadzonej przez Okazje.info zamierza latem remontować łazienkę. Domowe remonty aż 51% respondentów przeprowadzi na własną rękę.

REKLAMA

Okres wakacyjny to nie tylko dobry czas na wypoczynek, ale również świetny moment na przeprowadzenie remontu. Latem dni są znacznie dłuższe i cieplejsze, co zdecydowanie sprzyja pracom. Jakie pomieszczenia najchętniej remontują w tym czasie Polacy? Gdzie szukają produktów do wyposażenia wnętrz? Czy wynajmują fachowców? Ile przeznaczają na remont? Wyniki badania zrealizowanego przez ekspertów z Grupy Okazje.info, pozwoliły odpowiedzieć na te pytania.

Lato to idealny moment na przeprowadzenie gruntownych zmian w domu czy mieszkaniu. Potwierdza to badanie zrealizowane przez Grupę Okazje.info, z którego wynika, że w te wakacje prace remontowe ma zamiar przeprowadzić aż 30% ankietowanych osób. Z kolei 9% zaplanowało remont, ale na inną porę roku. 

Jakie pomieszczenia remontują Polacy?

W przeprowadzonym badaniu najwięcej użytkowników serwisu Okazje.info odpowiedziało, że w te wakacje ma zamiar wyremontować kuchnię (32%) oraz łazienkę (27%), czyli pomieszczenia, które są najbardziej eksploatowane przez domowników. Pozostała część badanych ma w planach przeprowadzić zmiany, w takich pomieszczeniach jak sypialnia (14%) oraz przedpokój (10%). Mniejszą popularnością cieszą się remonty garażu oraz pokoju dziecka.  

Gdzie inwestorzy poszukują produktów do wyposażenia wnętrz? 

 Remont to okazja nie tylko do zmiany kolorów ścian czy paneli, ale również do wymiany mebli i dodatków na nowe. Według badania, największa liczba ankietowanych (45%), nabywa tego rodzaju produkty w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Równie popularne jest obecnie robienie zakupów wnętrzarskich przez Internet. Taką formę wybiera 37% przebadanych osób. Pozostała część respondentów zadeklarowała, że poszukuje produktów na targach, wystawach oraz wyprzedażach.  

Kogo zatrudniają do pracy remontowych?

Z przeprowadzonego badania wynika, że ponad połowa ankietowanych (51%) stawia na oszczędność i chce przeprowadzić wakacyjny remont samodzielnie. Według użytkowników serwisu Okazje.info, popularne jest również zatrudnianie do takich prac znajomych majstrów (28%). Na firmy specjalistyczne i fachowców stawia z kolei 21% ankietowanych.  

Ile przeznaczą na wakacyjny remont?

Eksperci z grupy Okazje.info zapytali ankietowanych, ile zamierzają wydać na wakacyjny remont. Najwięcej osób (25%) odpowiedziało, że chce przeznaczyć na ten cel nie więcej niż 1000 zł. Nieco mniejsza liczba użytkowników, chce z wydatkami remontowymi zmieścić się w przedziale 1001 - 3000 zł (12%) oraz 3001 - 5000 zł (6%). Znaleźli się również tacy, którzy na wakacyjny remont zamierzają wydać nawet powyżej 10000 zł (7%).  


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA