REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak sprzedawać oświetlenie łazienkowe?

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 20 wrz 2016 09:50
Jak sprzedawać oświetlenie łazienkowe?
Jak sprzedawać oświetlenie łazienkowe?
Jak sprzedawać oświetlenie łazienkowe?
Jak sprzedawać oświetlenie łazienkowe?
Jak sprzedawać oświetlenie łazienkowe?
Jak sprzedawać oświetlenie łazienkowe?

Oświetlenie łazienkowe stanowi uzupełnienie oferty salonów łazienkowych. Na jakie aspekty przy sprzedaży tego asortymentu powinni zwrócić uwagę handlowcy mówi Katarzyna Tworek z firmy Aurora Technika Świetlna.

REKLAMA

Rynek oświetleniowy w Polsce od lat kształtowany przez czołowych producentów elastycznie odpowiada na światowe trendy i nowoczesne rozwiązania techniczne. Jego istotny segment stanowi oświetlenie łazienkowe, które na dobre zagościło w salonach oświetleniowych. Jednak dynamiczny rozwój branży łazienkowej i rosnące zapotrzebowanie na kompleksowość obsługi klienta sprawiły, że obecnie oświetlenie łazienkowe stanowi także uzupełnienie oraz istotny segment zaopatrzenia Salonów Łazienkowych.

- Jak sprzedawać oświetlenie w Salonie Łazienkowym?

Oświetlenie łazienkowe, w naturalny sposób, stanowi jeden z elementów wyposażenia łazienki. Kinkiety, oświetlające lustro, plafony, downlighty doświetlające strefę prysznicową czy wreszcie markerlighty stwarzające przytulny klimat w łazience – oferta oświetlenia łazienkowego jest naprawdę szeroka.

Starając się zapewnić najwyższy poziom obsługi klienta salony łazienkowe przebyły drogę od prostych „magazynów” towarowych do salonów ekspozycyjnych posiadających część oferowanego oświetlenia na stanach. Oczywiście, ze względu na obszerność asortymentową, katalogi produktowe, w wersji książkowej lub elektronicznej, stanowią istotny element prezentacji oświetlenia łazienkowego. Jednak proponowane, częściowe lub kompleksowe aranżacje wnętrz w salonach łazienkowych pomagają klientowi w podjęciu właściwej decyzji zakupowej, uwzględniającej jego indywidualne potrzeby, gust oraz zasobność portfela.

Odpowiednio dobrane oświetlenie w istotny sposób podkreśla walory wszystkich elementów wyposażenia łazienki oraz stwarza niepowtarzalny, intymny klimat wnętrza.
Należy pamiętać, że część oświetlenia łazienkowego stanowią podświetlane lustra, które są nieodzownym elementem wyposażenia łazienki. Kobietom przypadną do gustu podświetlane lusterka powiększające, które znacznie usprawniają wykonywanie makijażu.

- Jak eksponować produkty oświetleniowe w salonie łazienkowym, na co zwracać uwagę?

Oprawy oświetleniowe powinny być eksponowane nie tylko pod względem doboru stylistycznego do pozostałych elementów wyposażenia łazienki, ale też uwzględniając ich parametry techniczne , w tym klasę szczelności. Ten podstawowy parametr określa, w której strefie łazienkowej można bezpiecznie zastosować konkretną oprawę oświetleniową.

Oprawy z klasą szczelności IP65, odporną na strumienie wody można montować nawet w strefie prysznicowej tzw. łazienkowej strefie 1. Klasa szczelności IP44 świadczy o odporności na bryzgi wody i oprawy oświetleniowe posiadające tę klasą można stosować w 2-giej strefie łazienkowej. Umieszczenie oświetlenia wokół lustra zlikwiduje niedoświetlone strefy, zaś światło z lamp sufitowych rozświetli całe pomieszczenie. Należy pamiętać, że każdy typ oświetlenia łazienkowego ma konkretne, praktyczne zastosowanie w tym wnętrzu.

- Czy salon łazienkowy jest efektywnym kanałem sprzedaży oświetlenia?

Tym, co obecnie wyznacza kierunek rozwoju całej branży łazienkowej, w tym segmentu oświetlenia łazienkowego, jest budowanie świadomości wpływu właściwie dobranego oświetlenia na samopoczucie i komfort korzystania z danego pomieszczenia oraz potrzeby piękna. Klienci poszukują rozwiązań kompleksowych nie tylko pod względem technicznym, ale również estetycznym.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA